| Ingridd22 a întrebat:

mi-a intarziat menstruatia 3 zile. Inca sunt virgina. dar nu stiu de ce. mi-e frica. big grin. niciodata nu mi-a intarziat asa mult. acum de ce imi intarzie? sad

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate întârzia până la 7-10 zile.
Cauzele pot fi multe: stres, reacții adverse de la diferite medicamente, afecțiuni ovariene, anexită bilaterală, etc.
Bea ceai de crețișoară, nu te speria că nu ai motive întemeiate.
Pa, pa.

| AdElA96 a răspuns:

Buna. Stai linistita si eu am avut intarzieri si mult mai mari de trei saptamani, poate fii din cauza hormonilor, sau daca ai luat recent ceva medicamente. La inceput si eu eram foarte speriata si am consultat doctorul de familie si mi-a spus ca este normal sa intarzie cam pana pe la varsta de 18 ani dupa care ar trebui sa fie regulat daca nu ai menstruatie luna asta atunci te sfatuiesc sa vizitez medicul de familie sa iti dea o trimitere la ginecologie pentru o ecografie. Toate cele bune!

| Ƨirenia a răspuns:

Doamne. E putin 3 zile! (si mie tot de 3 zile trebea sa-mi vina). Stai calma! Odata mi-a intarziat aproape 2 luni...

| mroxana a răspuns:

Mie mi-a intarziat 7 zile, nu ii problema, conteaza foarte mult ce ai mancat si daca ai stat pe rece, adica pe gresie... nu te ingrijorawinking