| DaianaDC a întrebat:

Mi-a venit un aviz postal in care scrie asa: "Valoarea coletului: 20 de lei ramburs 15 lei" Eu cat o sa platesc la posta? 15, 20 sau 35 de lei? Multumesc mult pentru raspunsuri! happy

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Ramburs-ul este suma care trebuie sa o achiti.Succes!

2 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Eu cred că trebuie să achiţi 35 de lei, din care 15 lei este contravaloarea transportului, iar 20 de lei este contravaloarea conţinutului coletului.

Dacă ar trebui să achiţi doar 20 de lei, ar însemna că obiectul/obiectele din pachet valorează doar 5 lei. Asta numai tu ştii, oare aşa să fie?

Sper să te fi ajutat. Mult noroc.

| DaianaDC explică (pentru RomulusMilea):

Contravaloarea continutului coletului nu o sa o platesc pentru ca in colet sunt niste premii de la un concurs.Ar fi culmea sa le platesc pe acelea.