| Dy3nutzza a întrebat:

Buna mi-am descarcat de curand niste tutoriale make up pentru photoshop dar nu stiu unde trebuie instalate sau "puse" pentru a le putea folosi. Va rog explicati-mi ca pe internet nu am inteles. Va multumesc

2 răspunsuri:
| anamisis a răspuns:

De cele mai multe ori TUTORIALELE sunt VIDEO sau Aricole nu se pot instala in Photoshop. Uita-te acolo unde le ai descarcat si vezi Extensia daca e PDF il deschizi cu Adobe(asta pentru un tutorial scris si cu imagini) daca e Avi sau ceva video il deschizi cu ce potitongue si apoi deschizi Photoshopul si faci ce vezi acolo> Doar brush urile si Gradient se pot descarca si instala in Photoshop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai luat brush-uri iti pot explica cu cea mai mare usurinta.
selectezi unealta brush tool te duci pe poza si dai click dreapta. Dupa care iti va aparea o sageata in dreapta sus dai click pe ea si alegi Load Burshes.Cauti unde ai instalat tu brush-urile si dai Load.Atata. Daca nu ai inteles ceva da add la n.nurghiul