| BrokenAngel_5566 a întrebat:

Mi-am downloadat Sims 2 complete dar nu stiu cum sa-l instalez. L-am downloadat impreuna cu magiciso. Imi apar mai multe fisiere( The sims 2, The Sims 2 Bon Voyage, The Sims 2 Celebration! Stuff, etc.) In primul (the sims 2) imi apare the sims 2 disc 1, disc 2, disc 3, disc 4, iar in celelalte fisiere imi apare doar cate un disc. Daca deschid unul dintre discuri cu magiciso incepe sa mi se incarce ceva, dar cand termina de incarcat nu mai stiu ce sa fac. Si daca deschid din primul fisier discurile cand se termina si disc 4 de instalat zice sa-mi instalez din nou disc 1, si tot asa. Trebuie sa existe ceva ce sa fac dar nu stiu...Va rog daca este cineva care are sims 2 sau care stie ce trebuie sa fac sa ma ajute si pe mine. Am cautat atata timp jocul asta si acum cand l-am gasit nu stiu cum sa-l instalez. VA ROG ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Sims 2 este jocul, Bon Voyage si Celebration! Stuff, etc, sunt expansionuri pentru joc care poti sa le instalezi dupa ce ai instalat jocul ca sa iti modifice anumite chestii, dar poti sa il joci si simplu, fara expansionuri.
De instalat: trebuie sa instalezi The Sims 2 prima oara: faci imagine la primul disc si daca nu ti se deschide automat Setupul il cauti tu in cdu facut ca imagine( click dreapta>open>setup... ) si apoi porneste instalarea. La un moment dat o sa iti ceara sa bagi disc 2 si faci imagine la disc 2(poti sa stergi imaginea la disc 1 ca nu mai e nevoie de ea) si pe urma tot asa pana ajungi la disc 4. Dupa ce termini de instalat iti trebuie sa mai pui cracku si gata, pe care il cauti probabil in disc 1 in folderu "bin" "crack" si il inlocuiesti cu cel din folderu unde ai instalat tu jocu. Si cam atat. Daca vrei poti sa instalezi si expansionurile dupa, dar mai bine joci jocu asa cum e sa te obisnuiesti si pe urma cand, crezi ca e necesar instalezi si expansionurile alea. Bft.

6 răspunsuri:
| SiMpLa a răspuns:

Si eu ma zbat sa il instalez.Prima data trebuie sa ai faci imagine cu un program Daemon si sa le deschizi pe toate Cd (ca sunt mai multe CD1, CD2, CD3, CD4) apoi intri in ele si vei cauta chestia aia deunde sa il instalezi (instal ceva de genul) Daca reusasti a imi zici si mie :-phee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut da ai avut dreptate cu programul daemon am reusit sa imi instalez jocul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daemon tools este cel ma bun program de cd virtuale.

| Cobra_4343 a răspuns:

Este usor nu il am dar stiu sa il instalez nu stiu cum sa iti explic. e mult de spus ...stiu ca te freaza cu CDurile alea 10 ani

| adree a răspuns:

Iti dau un sfat cumparale eu le am pe toate cumparateee bv mie