| Roscataaa a întrebat:

Mi-am luat epilator de la braun skilepil 3! si vreau sa ma epilez. dar ma doare! Imi puteti spune niste metodee pentru a nu ma mai durea asa de tare va rog?! FUndaaa

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci... Incearca sa il folosesti initial doar pe bucati mici de piele, iar cu timpul o sa te obisnuiesti cu durerea si nu o sa ti se mai para atat de insuportabila.
La fel am patit si eu. Am fost foarte speriata de sunetul ala pe care il face si de durerea pe care o provoaca, insa mi-am facut curaj si acum il folosesc fara prea mari probleme.
Sa nu te sperii foarte tare daca o sa ti se inroseasca pielea rau si o sa para ca ai un milion de bubite...o sa treaca dupa o zi.
Succes!

1 răspuns:
| Adita_8424 a răspuns:

N-ai ce sa faci, din cate stiu eu, totul este sa suporti durerea, e greu, dar asta e.