| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep :-s, acum doua seri ma intorceam de la o colega si nu departe de blocul unde locuiesc eu, erau niste tipi pe care nu-i cunosc, nu i-am mai vazut in viata mea. Cand am ajuns in jurul lor nu mi-au dat voie sa trec, au inceput sa vorbeasca foarte urat, au abuzat de mine...am inceput sa tzip insa nu a iesit nimeni. Nu s-a ajuns unde au vrut ei, dar eu ma simt foarte aiurea, imi este scarba de mine, nu pot sa ma uit nici in oglinda, iar cand imi aduc aminte plang neincetat. Aseara ai mei si-au dat seama ca nu sunt in regula, dar eu am insistat ca nu am nimic, nu am avut curaj sa le spun, nu stiu de ce. Ce-mi sugerati sa fac? Cum as putea iesi din starea asta? Cum sa le spun parintilor ce s-a intamplat?

12 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Dar spune mai explicit ce ti-au facut.Cum adica "au abuzat de tine"? in sensul ca te-au violat?

| Luori a răspuns:

In primul rand cel mai bine, cel mai indicat ar fi sa vb cu paritii tai. Ei te vor asculta, te vor apara, iti vor da sfaturi si se pot asigura ca asa intamplari nu vor mai fi.

Fii sigura pe tine in viitor, actioneaza, nu te lasa condusa de astfel de specimene. Trebuie sa te feresti si singura.

Asa cum ai putut sa ne spui noua, aici, ce s-a intamplpat, tot asa poti imediat sa le spui parintilor. Fii bucuroasa ca nu s-a intamplat nimic. Fa o baie buna si lunga, linisteste-te si respira adanc!

| covexrobu a răspuns:

Pai ce s-a intamplat? Te-au violat au pus mana pe tine ce au facut? Spune mai multe ca sa te putem ajuta. Asa pot sa presupun ca te-au oprit eventual au pus mana pe fundul tau si gata. Sau poate te-au violat sau orice altceva. Spune mai concret ce s-a intamplat ca sa iti putem da un sfat care sa iti fie de ajutor pentru problema pe care o ai.

| covexrobu a răspuns:

Mergi si vorbeste cu mama ta. Dupa care mergi frumos cu ea de mana la sectia de politie cea mai apropiata si depune plangere impotriva acelor persoane pentru Tentativa de viol si hartuire sexuala. Le zici politistilor cam prin ce zona s-a intamplat si le explici exact ce si cum. Acestia o sa ii gaseasca cat de curand si o sa umbli de vreo 3-4 ori la politie ca sa depui plangere si sa ii recunosti pe toti si merg frumos la "facultate" (puscarie) baietii. Asta daca nu o dai tu la pace cu ei pentru bani.

| andrei a răspuns:

Ce e asa greu sa le spui parintilor ca niste animale teau hartuit? Daca ii mai ti minte cuma rata poti sa mergi la politie si spui s acolo...

E greu sa treci peste asa ceva.

Bafta!

| Marcelino a răspuns:

Ce nesimtiti! straight face Ar trebui sa vorbesti despre asta ca sa te descarci... Cel mai bine mamei tale sau unei femei care te intelege, dupa care te vei simti mai bine.

| Beibiiii a răspuns:

Saruturi, pipaieli... m-am opus cat de mult am putut, nu au reusit sa ma dezbrace decat de tricou, ginsii au ramas pe mine... descheiati :-s. Poate sunt eu prea sensibila si frustrata dand atentie a ceea ce mi s-a intamplat, dar chiar nu ma simt bine. S-a intamplat totul destul de repede. Chestia aiurea este ca locuiesc intr-un loc nu foarte circulat si de aia s-a si ajuns aici. Acum imi este frica sa ies din casa si parca nu suport pe nimeni in jurul meu, imi doresc sa fiu singura mai mereu si sunt constiinta ca nu este bine, dar nu pot sa ma deschid catre nimeni.

| blueeyedgirl a răspuns:

Asta e grav deci da rusinea la o parte daca vrei sa nu se mai intample zile parintilor tai cand te mai intreaba nu te mai rusina spune-le succes:*

| madytza_7574 a răspuns:

Ai facut f rau ca nu le-ai zis

spune-le si u :mama tata, in leg cu ziua de ieri mi s-a intamplat ceva si incepi si le zici, pentru ca ei stiu ce masuri sa ia in cazul asta, daca nu le vei spune va fi mai rau pentru ca exista riscul sa mai dai nas in nas cu indivizii aceiawinking
CURAJ, SPUNE-LE TOTstraight face

Bafta!:*

| sonialore a răspuns:

Ar trebui sa le spui parintilor. Ei te pot ajuta mai mult decat noi pentru ca sunt langa tine. Ei iti pot spune ce poti sa faci ca sa uiti mai bine. eu pot sa iti spun ca nu ar trebui sa te mai gandesti la ce s-a intamplat pentru ca nu s-a ajuns la sex.

| Euu12 a răspuns:

Nu te inchide in tine si spune-le, bucurate de fapul ca nu s-a intamplat nimic atunci erai cu adevarat marcata...

spune-le parintilor tai ce s-a intamplat si tot si data vitoare ai grija ca romania e plina de oameni de astia!

| Doinita_1446 a răspuns:

Poti sa nu le spui daca nu te mai deranjeaja tipii aia.