| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu de unde si cu ce sa incep.Ideea e ca mama vrea sa ma duc la ea in Spania sa fac cursurile de stewardessa si sa-mi incep o noua viata,iar iubitul meu vrea sa plecam in Italia in scurt timp(el si-a gasit de munca acolo),dar simt ca pentru relatia noastra doar eu "trag" pentru ca el greseste mereu si ma invinovateste pe mine pentru asta(m-a mintit,m-a jignit,m-a inselat de n ori,iar eu l-am iertat mereu pentru ca il iubesc si am sperat intotdeauna ca se va schimba,dar mai stiu ca durerea nu e iubire).Ce-i drept de multa vreme nu m-a mai inselat(cred),dar mereu gaseste fel si fel de motive sa ne certam,iar vina o arunca mereu asupra mea(el greseste, eu trebuie sa-mi cer iertare).Un sfat sincer as vrea! ce ma fac? Ce drum sa aleg? jumatate din mine ar pleca in Spania, dar cealalta jumatate in Italia...Ce ma fac? sad

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Eu zic ca daca iubitul te trateaza astfel, nu merita! Stai calma, mai sunt baieti pe lume si fiecare isi va gasi perechea, iar dupa ce ai descris aici eu cred ca el nu e facut pentru tine. In plus, dupa parerea mea familia ar trebui sa fie mereu pe primul loc. Mama ta e importanta, sa tii minte asta pentru ca nu vrei sa ajungi, Doamne fereste, in postura sa nu o mai ai... Intr-o zi poate iti vei dori sa fii cu ea, dar sa nu ajungi i faza de " e prea tarziu ". Sper sa nu te fi intristat cu ceva dar aceasta e realitatea. Alegerea iti apartine si numai tu stii drumul care te va face fericita happy Mult succes. Sper ca am putut ajuta!

| bianca12maria a răspuns:

Decizia iti apartine, dar sa stii ca nimic nu e mai important ca familia.Plus ca mama ta vrea sa te duci la ea ca sa iti creezi tu un viitor.Dar nu uita asta a fost un sfat mai departe tu alegi.Bafta!

| bianca12maria a răspuns:

Nu te supara dar dai funda?