| Fanina_Alexandra_1998 a întrebat:

Buna,nu imi găsesc buletinul si trebuie sa ma înscriu la liceu.Se poate si fara? Copie nu am si nu reușesc sa il găsesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate fara copie legalizata de pe CI (n-ai avut buletin).
Daca nu-l gasesti te duci la SPCLEP, spui ca ai pierdut CI si soliciti alta si o te poti inscrie cu copia legalizata a certificatului de nastere, urmand sa duci copia legalizata dupa ce primesti CI.

| MarianWLF a răspuns:

Nu sta asa, du-te la primarie si da-l pierdut, iti vor face altul, dar te sfatuiesc sa te duci cat mai repede sa-l faci sa fie gata pana la la inceperea scolii, eu saptamana trecuta m-am dus sa il schimb ca am facut 18 ani si mi-a zis ca e gata in 3 saptamani, cam mult, de asta zic sa mergi cat mai ai timp.

| Ritsuko a răspuns:

Eu tocmai am fost si stiu ca trebuie neaparat sa ai copie dupa el cat si originalul.De asemenea mai trebuiesc multe cu certificatul de nastere (copie), fisa cu vaccinurile, etc. Fuguta si cauta-l.A da vezi ca trebuie sa completezi si o fisa de inscriere asa ca s-ar putea sa ai nevoie de tutore.

| OareDeCe a răspuns:

Trebuie sa-l ai nu poti sa te inscrii fara el! Daca il ai sau l-ai gasit trebuie sa iti faci copie legalizata dupa el! IMI PARE RAU laughing