| Ghindă a întrebat:

Nu imi mai suport mama! Ea nu ne lasa deloc afara, de fapt abia o data pe luna, poate nici atunci. Astazi am mintit-o ca ma duc la o vecina care are o fetita de 2 ani sub pretextul ca ma joc cu ea, nu stiu cum, dar a aflat si mi-a spus tot felul de lucrurri urate, ea fiind la servici si vorbea cu mine la telefon, mi-a zis ca sunt cea mai mare c***a, parasuta, handicapata, ca de acum ea nu mai e mama mea, mi-a zis chiar sa ies din casa ei si sa las cheile la vecina [ceea ce nu am facut]. Ea mereu face asa, adica cand eram mici si facem cea mai mica greseala stateam 2 ore in fata usii, toti vecinii radeau de noi crying. Mai aveam o vecina care o implora sa ne primeasca inapoi. Odata dupa ce a gatit a pus bricheta pe masa si nu a mai vazut-o, dupa aia a inceput sa zica ca am dus-o la 'handicapatele' de pe-afar sa fumam. sad Mai e un baiat mai mare ca mine cu 3 ani prin fata blocului de care-mi place [ el fumeaza] si mereu imi zice ca ma culc cu el, ca imi da droguri... si alte chestii foarte urate. Nu mai suport, ce as putea face? crying(
Cu ea nu poti discuta deloc!

P. S. este adevarat, scuze pentru cuvintele urate.

18 răspunsuri:
| ionela22 a răspuns:

Ar trebui totusi sa incerci sa comunici cu ea sa ii spui ca esti copilul ei si ar trebui sa aiba incredere in tine pentru ca stii si tu ce este bine si ce este rau si daca te tine mereu in casa te indepartezi mai mult de ea, ii mai spui ca tiai dorii sa fiti doua prietene nu sa se comporte asa cu tine si daca are incredere in tine o sa ii dovedesti ca poate avea un sprijin in tine pentru ca o iubesti mult si ai dreptul sati traiesti si tu copilaria asa cum sia traito si ea. Daca nu ii poti spune aceste lucruri ii poti spune intr-un biletel

| buterfly a răspuns:

Doamne dar chiar imi pare foarte rau pentru tine!sad...Ma intreb cum pot sa se comporte o mama cu propriul ei copil!sad
Nu pot sa inteleg de ce se comporta asa! nu stiu ti-as da foarte multe sfaturi dar nu stiu cu care sa incep pentru ca nu am fost niciodata in situatia ta.
Incearca sa vb cu cineva mai apropiat tie care sa iti sara in ajutor in caz de orice si plus de asta ar trebui sa vb cineva foarte serios cu mama ta, pentru ca asa ceva nu se poate.
Si cat despre baiatul respectiv...nu te lasa influentat de el...fi sigura ca daca iti cere sa te culci cu el si zice ca o sa iti dea droguri nu e un baiat ok, in nici un caz!

Daca vrei da-mi un mesaj privat cu id tau si mai vb pe mess!:*
Succes!

| Ella_4255 a răspuns:

OMG da tatal tau? spune-i lui sau altei rude cu care mai stay adica e cam aiurea sa stay cu o asemenea persoana ( fara suparare ) nu stiu mai bine as sta la bunici pe bune... Incearca sa numai comentezi si uh atat la ea, vb mai frumos, nu te mai certa si nu te mai pune in gura cu ea, fa ce trebuie sa faci si ai sa vezi ca o sa fie bine. Sper ca te-am ajutat sincer imi pare rau pentru tine...

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
E foarte trist ca o mama isi trateaza asa copilul caruia i-a dat viata. Sfatul meu este sa te duci la un psiholog sa vorbesti cu el pentru niste sfaturi. Parerea mea este ca ea nu are incredere in tine si atunci cand intarzii acasa sau ii iesi din vorba crede ca cine stie pe unde umbli si cu cine umbli. Nu este bine sa o minti, dar totusi reactia ei imi da de gandit. Poate sa aiba parerile ei, dar nu are nici o dovada ca tu faci ceea ce ea spune. Depinde si de varsta pe care o ai ca sa isi permita sa spuna toate acestea. Sincera sa fiu nici nu stiu ce sa spun mi se pare extrem de trista situatia in care te afli, incearca sa nu pui la suflet tot ce spune, poate ca te vei simti mai bine. Incerca sa tii capul sus indiferent de cat de abatuta esti. Gandeste-te la ce ai mai facut in trecut, poate ai facut ceva sa-si piarda increderea in tine.
Smile for me. happy
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| Sweet111 a răspuns:

Salut!
imi plare rau de ce se intimpla.
Dar exista o singura sansa Duo pe mama ta la psiholog! dupa o discutie cu psihologul sunt sigura ca se va schimba.bafta kiss pa pa wave.

| adriana996 a răspuns:

Incearca sa vb cu o ruda apropiata in care mama ta are incredere si spune-i sa incerce sa vorbeasca cu ea pe acest subiect. Povesteste-i rudei tot ce te macina la mama ta si roag-o sa vorbeasca cu ea pentru a rezolva problema. Succes!

| RagazzaDiPapa a răspuns:

Doamne fereste! NU pot sa imi imaginez cume la tine acasa! Scuze ca nu iti dau nici un sfat dar am ramas traumatizatasad

Chiar te compatimesc!sad

| MaimoSH a răspuns:

Trebuie sa nu fi calm/a.Nu te panica.Roga-o frumos sa te lase afara. Poate se va schimba.

| Ghindă explică:

Nu am tata.

| Ghindă explică:

11 ani [1999] si sunt din Craiova.

| Ghindă explică:

Mama mea inventeaza aberatiile legate de acel baiat. este pur si simplu un amic. ea e nebuna!

| miiooo a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu psihologul scolii sau cu diriginta.Ele te pot ajuta.

| FanulMeu a răspuns:

Greu de crezut dar te cred
pentru inceput daca vezi ca se comporta asa pleaca la o ruda sau prietena fara sa ii spui nimic si plimbate la ora cand vine acasa cu baiatul de care zici ca iti place sarutal fai ceva (baiatului ) ce sa ii atraga atentia mamei tele dar nu o bagi in seama treci pe langa ea de parca ar fi o necunoscuta fa-o sa se simta rau daca nu merge nai decat sa pleci si sa iti gasesti un viitor...

| FanulMeu a răspuns:

Oricum incearca sa faci cum am zis dar sa nu treci mai mult de un sarut cu baiatu acela...
sa ne spui si noua varsta si orasul din care esti
poate se gaseste cineva care sa vorbeasca cu mama ta

| FanulMeu a răspuns:

Da esti mai mica decat mine cu 3 ani
oricum poate stie ceva mai mult decat sti tu despre baiatul ala de nu te lasa dar asta nu isi explica in totalitate comportamentul fata de tine oricum incearca sa o speri sa vada cat de rau s-ar simti ca tu ai plecat incearca sa pleci undeva fara sa ii spui sa o speri ( sa nu pleci la biatu ala ca la varsta lui marea parte din baieti se gandesc la sex... scuze daca nu aveam voie sa spun ) totusi fa cum am zis fa ce poti sa o speri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca m`ar da afara sau mi-ar zce cineva ce iti zce tie mama ta as fugii sa vada ce rau e fara minelaughing

| fLutu17 a răspuns:

Pfff... trista poveste, nici eu nu-l suport pe tatamiu asa, se uita prea mult la televizor si vede numa prostii, si crede ca mi se pot intampla si mie si ma enerveaza.vin la 5 dimineata acasa si zice ca pe unde ublu ca nu stiu ce, ce pana mea eu nu am libertatehappy angry

| claudia_2064 a răspuns:

Buna.intr-adevar ai o poveste trista, nu stiu daca ar conta cuvintele mele dar fi tare, va veni si vremea cand vei fi la casa ta,vei putea atunci sa faci tot ce iti doresti si nu vei mai avea nevoie de spijinul lor, acum tot ce trebuie fi tare, toti avem cate o problema in familie, tati a umblat mereu dupa alte femei si mereu o jignea pe mami chiar si acum, ajunsasem intr-un timp sa il urasc dar cu timpul am uitat chiar daca si acum face la fel, numai conteaza pe data ec esti tu si ai incredere in tine, asteapta si timpul tauwinking pentru fiecare doamne doamne a pregatit ceva frumos insa trebuie sa astepti