| Publicitatee a întrebat:

nu imi pot cinvinge parintii sa imi ia un telefon nou. Nu vor in ruptul capului. Ceva idei? funditabatting eyelashes

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dar te-ai gândit că poate nu au posibilități financiare? Care părinte nu ar vrea să își vadă copilul mulțumit și fericit?
Poartă o discuție serioasă cu ei și spune-le că nu îți dorești ceva scump, doar că vrei un telefon nou pentru că o să înceapă școala și vor avea toți colegii tăi. Încearcă să nu-i pui în situații delicate, este greu să fii părinte.
Baftă!

| ioionutbest a răspuns:

Buna! Poate ideeile pe care ti le dau o sa ti se para traznite dar la mine au functionat.si eu imi doream un telefon nou si singura modalitate pe care am gasit-o sa imi cumpere altul a fost sa il distrug pe cel vechi m-am prefacut ca l-am scapat in w.c din greseala si s-a stricat din cauza ca a intrat la apa sau tu poti incerca sa il vinzi cuiv pe cel actual la un pret convenabil si sa le mai ceri alor tai o suma mai mica pentru un telefon mai modern sau poti face schim de tel cu cineva in cazul in care te-ai plictisit de cel actual. Sau poti sa le promiti mai multe rezultate la scoala daca iti i-au un telefon nou ca o sa fii mai cuminte o sa investi mai bine daca ii rogi frumos si te porti bine nu cred ca o sa te refuze! Pwp sper sa iei decizia corecta daca vrei iti pot da mai multe ideei dar sper ca acestea iti vor fi de folos!

| CookieXDede a răspuns:

Buna, Publicitatee happy. Poti incerca sa ajungi la un compromis. E cea mai sigura metoda, dupa parerea mea. Tu dai ceva si primesti ceva in schimb. Tu muncesti mai mult la scoala, sau faci curatenie o perioada mai lunga si ei iti cumpara un telefon. Ai putea merge pe ieea de a-ti strange bani dar nu e sigur cat timp va dura. big grin Orice ai incerca iti urez mult noroc happy.

| Maddiee13 a răspuns:

Dar tu ce telefon ai?
Sa stii ca si eu am trecut prin aceiasi faza ca muream sa am si eu un tel mai shmecher mai nou si in cele din urma l`am primit si acum imi dau seama ca nu e cine stie ce daca ai un telefon mai nou sau mai vechi. Sper sa te ajute raspunsul
meu happy

| Maddiee13 a răspuns:

Nu e foarte rau dar eu zi csa mai ai putina rabdarept ca acum incepe scoala si vor fi multe cheltuieli, cine stie poate o sa ai o surpriza de craciun...winking

| Publicitatee explică:

@Mady : am un Samsung SGH J600

| Publicitatee explică:

@Mady : momentan am un Samsung SGH J600