| lllorenusssuumeu a întrebat:

Buna nu mi-a venit menstruatia de 1 saptamana aproape 2 puppy dog eyes, am avut un contact sexual prin mai nu mai stiu exact ziua puppy dog eyes dar nu am stare de greturi mai ma doare spatele cateodata, oare pot fi insarcinata, nu spuneti ca sa iau un test de sarcina pentru ca mie foarte rusine sa cer la farmacie si aici unde locuiesc eu este doar o farmacie si ma cunoaste femeia aceeia si mi-e frica sa nu ii spuna mamei, mentionez am facut cu prervativ si prietenul meu s-a uitat si mi-a zis ca nu s-a rupt? oare am patit ceva mie tot gandul la aia nu stiu ce sa mai fac!puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| AkaneHanda a răspuns:

In primul rand, cati ani ai?
In al doilea rand, trebuie sa ii spui neaparat mamei tale fara sa iti fie frica sau rusine. Nimeni nu te poate intelege mai bine decat mama. Ea va sti ce e de facut, si poate se va duce ea sa cumpere un test de sarcina de la farmacie.

| lenutzyk a răspuns:

Daca spui ca ai facut protejat,nu cred ca exista probabilitatea sa fii insarcinata, plus ca menstruatia nu intarzie numai din acest motiv, asta e numai in mintea ta, ca ai putea avea o sarcina nedorita, si incepi sa te panichezi..totusi ai putea incerca sa vorbesti cu mama ta,cred ca ar putea sa te inteleaga,suntem oameni si gresim. sau vorbeste cu o persoana apropiata,mai mare decat tine sa-ti cumpere totusi un test de sarcina,sau mai bine te-ai duce la un ginecolog, e mai sigur, pentru orice eventualitate, sa-i spui care e problema ta, adica ca intarzie mentruatia.
http://healthy.kudika.ro/......trual.html (poftim cateva sfaturi) Bafta*