| anonim_4396 a întrebat:

Buna nu pot scapa de cosmarul ala cu diavolul cu cutitul in vise visez ca in pifnita mea este un diavol cu un cutit si zboara si ma ataca ma scoala brusc din somn am cosmaruri groaznice cu diavoli satane criminali si multe eu ma uit la filme horror si anime dar filmele nu au legatura cu visul mereu ma scoala speriat din somn la voi cum este am 18 ani?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pifnita rullz

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Uite te la desene happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu te mai uita la filme horror o perioada.
Cosmarurile si visele sunt cauzate de factori interni. Daca tu nu ii stii, altcineva sigur nu ii va sti.

Daca vei continua sa ai cosmaruri si dupa ce nu te mai uiti la filme horror, consulta un psiholog.

| WaterDrop a răspuns:

Nu te mai uita la asa ceva.

Du`te in pivnita noaptea cu o furculita sa te convingi ca nu exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te în pivniță și convinge-te că nu e niciun divol și oprește-te din filmele horror, chiar dacă zici că n-au legătură...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ziua da dar noaptea nu bunici mei zice ca bantuie ceva noaptea in pivnita si mi-e frica de intuneric m-ar putea ataca orice sobolan pisica dihor si multe mie imi plac filmele horror vad cate 2-3 filme pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filmele\serialele infulenteaza in mod diferit de al persoana la persoana, chiar daca n-are legatura cum zici tu, sigur de acolo vin visele daca inainte sa te uiti la seriale de genul nu le aveai!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Ca sa scapi de frica asta, trebuie sa nu o mai alimentezi.Trebuie sa nu te mai uiti la filme horror, sa citesti chestii cu draci, criminali, etc.Schimba informatiile pe care le "bagi" in tine, si o sa dispara in putin timp.
O zi placuta!

| BadAngel3 a răspuns:

1.Nu te mai uita la filme din astea. Si eu ma uitasem atat de mult intr-un timp, incat incepusem sa visez tot felul de porcarii. Am lasat-o mai moale si mi-a trecut.
2. Du-te in pivinta si uitate bine peste tot. Asa o sa te convingi ca nu exista nici un diavol la tine in pivnita

| RagnarokR a răspuns:

Poate ca nu ti.a trecut prin cap pana acum, dar iti spun eu : mai treci si pe la biserica. nu ai cum sa vrei sa scapi de asemenea chestii necurate daca tu nu esti apropiat de Dumnezeu is nu vrei sa ai parte de ocrotirea lui.

si eu ma uit la filme horror si uneori visez chestii horror, dar pe mine ma distreaza. le pot controla. nu cred ca varsta are ceva de-a face.