| Puiutz a întrebat:

Nu prea imi place cum arat si astfel mereu cand ma intalnesc cu un baiat dragut sau vorbesc cu un profesor, sau in fata clasei imi e rusine si ma rosesc.
Urasc asta, vreau sa scap de timiditate.
Ce pot sa fac? La ce sa ma gandesc?:-s
Mersii!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai fi sigură pe tine,ai avea încredere și o anume siguranță, lucrurile n-ar mai sta așa.De la faptul că nu ești mulțumită de cum arăți, începi să te simți puțin inferioară și asta te face să te bagi așa într-un colț. Nu mai face asta.În primul rând acceptă-te așa cum ești.Simte-te tu frumoasă, ca să te simtă și ceilalți.Trebuie să înțelegi că nu există oameni urâți, fiecare e frumos în felul său.Sunt absolut sigură că ai ceva aparte,frumos. Scoate asta în evidență.Gândește-te că toți suntem oameni și toți greșim. Dacă ieși în față și greșești,nu te va mânca nimeni. Ține capul sus, încearcă să fii stăpână pe tine, ia-ți încrederea de care ai nevoie și vei scăpa de situația asta. Stai lângă oamenii care te ajută să fii "Tu" și lucrurile vor fi mai ușoare. Baftă!

| sergiulica01 a răspuns:

Gandeste-te ca esti singura in gand fara sa se uite nimeni la tine
sau uita-te la ceva sau nu-i baga in seama
plz funda