| MaeRii a întrebat:

Buna,nu sau afisat rezultatele pentru Evaluare Naţională absolvenţii clasei a VIII-a? Nu gases pe edu nicaieri...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Primele rezultate au apărut ieri 27 iunie 2014, dar s-au afişat DOAR la şcoli ( NU pe net )!

Eventual, este posibil ca rezultatele să se afişeze şi pe pagina web a şcolii respective ( dacă are aşa ceva )...

Pe net se publică listele finale, DUPĂ Contestaţii - afişarea lor se face, într-o primă etapă, pe site-urile ISJ!

Apoi, în jur de 1-5 iulie se afişează listele finale şi pe edu.ro, la linkul :
http://admitere. edu.ro/2014/

De asemenea, este POSIBIL ca rezultatele să fie postate "CÂNDVA"/curând ( trebuia aseară, 28 iulie ) şi pe edu.ro - cel puţin, aşa se susţine într-un comunicat de presă :
http://portal. edu.ro/index.php/articles/2122
Din PĂCATE, văd că NU s-au ţinut de cuvânt :(

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| NimeniSiAtat a răspuns:

Pe edu s-ar putea sa dureze ceva pana le pun, la scoala ai incercat?

| MaeRii explică (pentru NimeniSiAtat):

Vroiam sa vad ce note a luat verisoara mea nu ma duc eu pana la scoala ei xD

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Rezultatele la evaluare nationala se afiseaza pe net abia dupa contestatii pe data de 1 iulie.