| abcd1234idk a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Mi a intarziat menstruatia 4 luni si mi-e frica sa nu am vreun chist ovarian. Gravida nu am cum sa fiu pentru ca am doar 14 ani. Mi e rusine sa i spun mamei si nu vreau sa merg la un ginecolog. Pot sa fac ceva? O sa treaca de la sine? Nu stiu ce sa fac

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este primul an cu menstruatie, este nromal sa vina aleator, pana se stabilizeaza.
Dar, chiar si asa ar trebui sa-i spui mamei, pentru ca NIMIC pe lumea asta nu terce de la sine, daca ignori, dimpotriva, se poate agrava si ajunge in spital cand este prea tarziu.
Deci, indiferent de situatie, spune-i mamei si vizitati un medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ti-ar fi rusine sa-i zici mamei tale?

| missfatadelatara a răspuns:

La vârsta ta unele au deja copii...

| vanilla80 a răspuns:

Chist-urile nu trec de la sine, nu trebuie' sa-ti fie rusine de mama ta ca astea is probleme serioase, vorbeste cat mai repede cu ea si mergi la ginecolog, nu mori.