| aclaudia03 a întrebat:

Buna TPU????
Sunt intr o situatie pe care nu stiu cum sa o gestionez..acum 5 luni m-am despartit de primul meu iubit, pe scurt m-a lasat pentru alta happy, in aceste 5 luni noi am tinut constant legatura Adica vorbeam zilnic si ne vedeam o data la 2-3 zile. Fata pentru care m-a lasat s-a despartit de el pentru ca a aflat ca a inselat o, dar tot pastreaza legatura si vb zilnic, si a fost o perioada in care el vorbea si cu mine si cu ea. l-am pus sa aleaga dintre noi 2 pentru ca vizibil, ambele suntem deranjate ca vb cu amandoua o data..si mi-a zis ca nu poate alege pentru ca tine la amandoua la fel de mult, asa ca i-am spus ca nu mai vreau sa vb cu el, eu nu pot sa-l vad ca pe un prieten si ma doare sa stiu ca vorbeste cu alta fata, nu am mai vb de 3 zile dar ma simt oarecum rau. vreau sa stiu daca e bine sau ce face. imi este ft greu sa renunt la el definitiv????ce credeti ca ar trebui sa fac? Vreau rasp serioase …

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Block, pa si pusi. Ce e cu imaturitatea asta pe el? : ))

| Hyperion7 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Nici ea nu prea știe ce vrea, vorba fie între noi silly

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Hyperion7):

Sunt micuți amandoi, dar unul dintre ei trebuie sa dea dovadă de maturitate si sa realizeze ce vrea de la viata.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Absolut!
Altfel,se va ajunge la un cerc vicios care va duce fie la misandrie, fie la relații jalnice de tip pansament.

| aclaudia03 explică (pentru Felissa13Eden):

Eu am 19, el 18, fata cealalta 17 stiu ca astea sunt drame de adolescenti dar ma afecteaza totusi?

| Felissa13Eden a răspuns (pentru aclaudia03):

Te inteleg, dar trebuie sa iei initiativa si sa rupi orice fel de comunicare cu el

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe langa voi doua, probabil ca mai are cateva cu care vorbeste. Asta arata imaturitate din partea lui dar si din partea ta, că ne ceri părerea ce sa faci.
Cealaltă a procedat foarte bine că l-a parasit, fată desteapta.

| aclaudia03 explică (pentru darrio2007):

Ce sa procedeze bine, Inca vb cu el la fel ca inainte si i-a spus ca un an nu mai are sanse cu el, Deci e clar ca nu prea e Asa smart

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar este evident ca esti extrem de micuta de varsta daca nu esti inca capabila sa intelegi ca baiatul ala se joaca cu fetele, fara sa-i pese de niici una.

Probabil ca pe langa voi doua mai are inca 2 sau 3 cu care discuta si se distreaza, fiindca este la varsta copilariei, cand isi face cate prietene vrea si se joaca cu voi toate.

Poti sa te joci mai departe cu el, ca doar sunteti copii, ori poti sa rupi relatia, daca nu mai ai chef de el ca se joaac si cu alte fetite.

| aclaudia03 explică (pentru Violleta2022):

19 ani am, dar e complicat ca el de 2 ani de zile aproape numai cu noi 2 a vb, a vb prima data cu ea 10 luni cred doar prin mesaje pentru ca e s-a mutat in strainatate, Apia s-a cuplat cu mine, apoi m-a lasat pentru ea. Si acum vorbeste cu ambele sad fiind primul meu prieten imi e greu sa renunt, el oricum dupa bac pleaca in aceeasi tara in care e ea ca sa muncească si o sa imi fie si mai greu pentru ca n o sa l mai vad si o sa ma doara sa stiu ca e cu ea acolo crying(

| Violleta2022 a răspuns (pentru aclaudia03):

Nu-i greu deloc sa renunti la unul care te inseala, indiferent ca ti-a fost primul prieten, mai bine fara nici unul decat cu unul care face asta pe fata, ca sa iti arate ca nu-i pasa de tine, ca nu te vrea, ca nu te iubeste si poate sa-si bata joc de tine, cand are el chef.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai normal că el iese in câștig, tu sa ii faci ce ti-a făcut el ție și deja ești numita femeie ușoară laughing
E un red flag major că relația voastră e toxica!
Evident că te doare să renunți la el, pentru că te-ai obișnuit cu el în viața ta, dar scoate-l pur și simplu, că nu merită!