| alexz25 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep...Am 16 ani si tot ceea ce caut este putina iubire, dar in loc de asta primesc numai ura si dispret.Sti ca multi nu vor citii pana la final,dar pentru cei care o vor face ii intreb cum as putea si eu sa iubesc intr-o lume in care toti ma urasc,ultimii inculti nu pot sa stea locului fara sa incerce sa ma ia la misto, nu se abtin nici in fata unei fete, daca reuseam sa ma apropii de o fata apareau ei si distrugeau totul, va dati seama sa tii cat de retardati sunt ei si te fac pe tine prost in fata tuturor.La liceu am cativa prieteni,dar nici acolo nu sunt o persoana prea stralucita,nu am nici corpul perfect,slab si inalt,felul meu de a fi ii face pe toti sa aiba o parere proasta despre mine. Dupa atata suferinta indurata in acesti ani am incepu sa am probleme cu inima la propriu,dureri puternice, palpitatii, intepaturi, petrecandu-mi timpul prin spitale.Stiu ca unii vor rade citind asta si ma vor critica.Sunt o persoana care iubeste atat de mult lucrurile frumoase, romantismul si nu suport fetele care profita de baieti si viceversa.Tot ce mi-as dori ar fi sa imi fac iubita dar una pentru care sa simt cu adevarat ceva si ea pentru mine, nu mi-am dorit niciodata sa aiba un corp de zeita, doar sa imi placa felul ei de a fii...Intrebarea e cum as putea sa fiu iubit intr-o asa lume, credeti-ma ca am iubit mult dar niciodata nu am fost iubit, asa ajunge o inima care in loc de fericire primeste numai tristete si ura din partea celorlalti.

Va multumesc celor care ati citit pana la capat!

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cu siguranta vei gasi persoana potrivita si e bine ca ai standarde inalte si nu lasi garda jos in fata celorlalti. Sper ca unele articole despre acest subiect sa gasesti pe situl jw.org sectiunea adolescenti.

| aXy99 a răspuns:

Cam asta e viata, uneori oamenii care nu au parte de fericire fac tot posibilul ca nici altii sa n-aibe. Te inteleg! Incearca sa ii ignori, intr-o buna zi, iti vei gasi sufletul pereche. Incearca sa nu mai pui prea mult suflet in nimic, vei vedea ca nu merita. Iti doresc numai bine, nu iti distruge inima pentru o fata...va veni timpul.

| loveM a răspuns:

Buna! eu zic sa nu mai pui la suflet ce zic ceilalti. (si eu patesc acelasi lucru ca si tine, sunt fata)
Pana la urma sunt doar niste idioti care se amuza pe seama noastra, nu ii mai lua in seama si or sa te lase in pace. Iar in privinta fetelor, stai linistit ca o sa iti gasesti pe cineva care sa te iubeasca asa cum meriti.winking Deocamdata nu te mai gandii la ceea ce zic ceilalti ca nu faci altceva decat sa te imbolnavesti.
Ai grija de tine! happy