| zozolina_6662 a întrebat:

Am nevoie de ajutor Sunt cu prietenul meu de aproximativ 2 ani si jumatate, insa vreau sa ma despart de el. E prea obsedat (ca sa zic asa), posesiv. cred ca egoist... Eram doar o copila cand am inceput relatia cu el, insa acum oricat as incerca, nu pot sa il mai accept langa mine. Imi impune o groaza de lucruri, nu ma lasa sa vorbesc cu nimeni, nici macar cu colegii, nu mai am prieteni, decat cu familia si cu el mai am tangente. Ma simt foarte prost. numai suport. Trebuie sa fie mereu prezent cu mine si e foarte deranjant. Si cea mai mare greseala e ca mi-am inceput viata sexuala cu el si stau sub o continua presiune, fiindca ma ameninta ca ma spune parintilor daca ma despart de el. Si personal pot spune ca imi place de altcineva. si imi doresc tare mult sa fiu cu acea persoana. ajutati-ma va rog. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| andreea_9470 a răspuns:

Asa si? care e problema? desparte-te de el...crezi ca ar avea tupeul sa zica parintilor tai "pai stiti i-am tras-o lu' fata voastra"...stai linistita ca nu are atata tupeuwinking. doar te santajeaza

fundita?big grinbig grinbig grin

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da' el cati ani are? Pentru ca asta este un caz penal, daca ati facut asta inainte ca tu sa fi implinit 15 ani, el ajunge sa infunde puscaria.
Cu orice risc, taie raul din radacina, termina relatia cu el, si daca te temi ca le va spune ceva parintilor tai, nu stiu ce sa spun, nu cred ca ei nu stiu inca nimica.

| foxi a răspuns:

Esti asa mica ca si varsta.de iti e frica de parinti? Dai papucii si gata! Asta e situatia si nu are voie sa te santajeze!

| Dydy_7659 a răspuns:

Daca nu mai simti nimic pentru el termina cu relatia. Nu trebuie sa te simti santajata, e viata ta si faci ce vrei. Iubesti si stai cu cine vrei si daca nu el nu mai merge si vrei pe altcineva foarte bine. Traiesteti viata happy

| maddalina a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci ceea ce iti doresti.adica sa te desparti de el. Daca esti atat de convinsa ca le va spune parintilor tai despre relatiile voastre intime poate ar trebui sa le spui tu prima in asa fel incat sa nu fie foarte surprinsi.Probabil ca la inceput vor fi suparati dar sunt parintii tai si te iubesc orice ar fi.Viata e prea scurta sa stai alaturi de cineva pe care nu il mai vrei.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tot eu (zozolina ) nu-mi merge contul. in fine. prietenul meu are 19 ani. chestia asta s-a intamplat cam acum un an. parintii mei nu stiu. adica sunt sigura de asta. ei ma mai baga uneori la ora de "dirigentie" sa-mi zica sa nu fac prostii etc. dar nu cred ca stiu, altfel era mai grav.

| zozolina_6662 explică:

E usor de zis "termina cu relatia ". (am 16 ani si jumatate). Insa am niste parinti foarte severi... DEja pot spune ca a intervenit obisnuinta, plictiseala. Nici macar atractia fizica numai exista. Insa el e absolut OBSEDAT. Chiar nu stiu cum sa procedez. Cum sa vorbesc cu el. Eu tot i-am batut apropouri ca nu prea mai merge intre noi, insa el nu da importanta si o tine pe-a lui. Chiar am nevoie de un sfat. M-am gandit sa apelez la un psiholog. Nu stiu insa cum m-ar ajuta asta... El mi-a promis ca nu o sa dezvaluie secretul, insa dupa certuri(care se isca din orice nimic), ma ameninta. Nu stiu ce sa cred. Sincer. Ajutati-ma.

| zozolina_6662 explică:

Fundita tongue

Eu il cam cred in stare straight face. Pentru el e ceva de genul "totul sau nimic". Prefera sa le spuna alor mei dar se simte mai castigat fiindca s-a razbunat, asta chiar daca ma pierde pe mine. Adica eu asta am dedus din comportamentul lui. Fiindca am mai avut divergente de acest gen.

| f17zaa a răspuns:

Zozo, tu ai putea vorbi cu parintii tai sa le explici asa cum sta treaba intr-adevar. El nu ar avea curajul sa le spuna parintilor tai. Daca vrei sa te desparti de el.Fa-o.Nimeni nu te v-a obliga sa stai cu el cat ai fi de vinovata. Spune-i lucrurile pe fata.Nu te feri de el.Acum ce conteaza e viata ta.Si relatia care o vei putea incepe cu celalalt baiat.

fnditza.:*