| June20 a întrebat:

O întrebare mai ciudatica. De fiecare dacă când îmi fac poza cu camera din fata a telefonul, apoi ma uit la ea in galerie, poza apare întoarsă, iar trăsăturile mele schimbate fata de cum ma vedeam eu in camera. Pur și simplu mi se pare ca diferența e mare, zâmbetul mi-e strâmb, fruntea pare ciudata.

De ce se întâmpla asta? Vi se întâmpla și vouă? Știu ca imaginea e in oglinda. Ceilalți cum ne văd?

Răspuns Apreciat de Editori
| Zorn a răspuns:

Fotografia ta se salveaza automat ca oglindita. Poti modifica lucrul asta accesand camera foto -> setari -> reflectie oglinda/ salvare ca fotografie oglindita -> debifezi optiunea.

In poze conteaza foarte mult unghiul, calitatea camerei, luminozitatea, optiunea de salvare a fotografiei, efectele etc. In realitate imaginea ta e relativ diferita. Sunt oameni care in fotografii nu ies bine din n motive, dar in realitate arata foarte bine SI INVERS.
Ceilalti cum ne vad? "Frumusetea e in ochii privitorului". Ceea ce mie mi se pare frumos, poate tie ti se pare urat. Fiecare om te vede intr-un anume fel sau este "atras" de o anumita trasatura a ta de care este interesat sau care iese in evidenta si atunci poate sa iti judece aspectul legandu-se in mare masura de trasatura respectiva. Oricum, frumusetea e subiectiva. Eu am anumite gusturi, tu ai anumite gusturi si tot asa. Deci posibil sa fie oameni carora sa le pari frumos/frumoasa si oameni carora sa le pari AVERAGE sau "nu e cine stie ce". happy