| ShatenaCuOchyAlbastry a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare cam ciudata pentru voi(va rog sa raspundeti serios)

Eu cand ma uit in oglinda de aproape mie mi se pare ca-s urata cand zambesc mi se pare ca-s draguta iar cand rad mi se parfe ca-s handicapata

Ce pot sa fac

Voua vi se intampla?

plsss

Răspuns Câştigător
| angelmiki a răspuns:

Uneori se mai intimlpla eu am patit-o dar se rezolva usor incearca sa zamdesti tot timpu asa senzatia asta va dispare si iti vei da seama ca ai un zambet minunat

3 răspunsuri:
| Scândură a răspuns:

Buna! Da, stai linistita, fiecare are zile in care se simte frumos sau urat, mai ales in timpul adolescentei, insa este o faza trecatoare.
Si eu am avut aceeasi problema, insa eu consideram ca zambetul meu este urat, dar primul meu prieten mi-a spus "ce-mi place zambetul tau" si de atunci am inteles ca nu trebuie sa mai stau in oglinda sa-mi analizez fiecare mic defect, fiindca in primul rand avem tendinta de a exagera( ras handicapat, hai ca m-ai facut sa rad) si nu reusim sa vedem adevarata frumusete, poate defectele noastra plac unora, ca si in cazul meu.
Asa ca nu mai sta si te analiza in oglinda, esti okei asa cum esti, chiar daca nu ti-ar palcea deloc, n-ai avea ce sa faci. Nu te mai gandi, fiecare e frumos in felul lui, iar cine te palce, crede-ma nu-l va afecta rasul tau deloc, care nu cred ca este asa cum il descrii, poate doar din punctul tau de vedere, nu si din al altora. Tind sa cred ca este o pasa trecatoare, fiecare am avut cate una.
Sper ca te-am ajutat, si succes, esti frumoasa asa cum esti!

| allyssa a răspuns:

Cred ca nu ai destula incredere in tine ca sa poti sa iti spui ca esti frumoasa oricand.si ma consideram urata si ma consider si acum dar cand incep sa gandesc asta imi dau seama ca de fapt sunt chiar frumoasa si am multe lucruri care imi plac la mine; si ma mai gandesc ca sunt persoane mai urate decat mine care totusi si-au gasit fericirea si au langa ele o alta persoana pe care o iubesc si care le iubeste.zambeste! zambeste mereu daca esti mai frumoasa atunci si o sa vezi ca si ceilalti o sa te vada la fel tot timpul(chiar daca o sa ai momente cand o sa razi sau o sa plangi).love struck kiss

| claudiu_9632 a răspuns:

rolling on the floor)))))) e oblinda vrajitalaughing