| Francesca17 a întrebat:

O prietena a scris o poveste, dar este oribila si vrea sa o publice se va duce luni la o Tipografie! Nu ii pot spune ca se va face de ras, fiindca a muncit 4 luni la ea, desii povestea este groaznica! Ce sa ii spun? Nu dati raspunsuri la misto! Dau Fundaa! kiss Multumesc Anticipat!

9 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Draga,daca tie nu iti place, asta nu inseamna ca nu o sa le placa nici altora, de ce nu i-ai spus adevarul? ca nu iti place?

| Francesca17 explică:

Buna dragii mei!
Spuneti ca parerea mea nu conteaza si ca ar mai trebuii sa intreb oameni pai am intrebat pe Mama,tata,Matusa, verisoara, Moasa! Si am mai intrebat multe prietene si toti spun ca este groaznica! Aveti dretate cred ca va trebuii sa ii spun adevarul sad chiar daca o sa o doara a muncit atat de mult ce sa fac?

| MilyHarunto a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul,cu toate ca se poate supara pe tine, dar cum crezi ca i s-ar pare ca atunci cand ajungi la tipografie sa nu i se admita povestea sau ceva de genul asta, cum crezi ca s-ar simti daca ar afla ca ai mintit-o?

| PufarinaXD a răspuns:

Ii spui ca ar trerbui sa se mai gandeasca, si o pui sa intrbe mai multe persoane, sau sa scrie ceva fragmente pe facebook, sa ceara parerea prietenilor, poate ca daca va acumula mai multe pareri negative, asta o va pune pe ganduri.

| green_8958 a răspuns:

Poate nu este asa cum crezi tu.Intreaba si pe altcineva ce parere are, iar daca este intr-adevar groaznica atunci trebuie sa-i spui.Sunt sigura ca prefera sa auda asta de la tine decat de la o multime de oameni.Mai bine ii spui,dar fara sa fii prea dura,de exemplu:"poate ar trebui sa mai astepti,stiu ca ai muncit mult dar trebuie sa pui unele detalii la punct" sau chiar "mie una nu-mi place, faci ce crezi, dar eu te sfatuiesc sa nu o publici.Nu este cea mai reusita poveste si nu vreau sa te faci de ras". Sigur va intelege daca are incredere in tinehappy

| MyNameIsWTF a răspuns:

Buna! Ar trebui sa o lasi sa faca ce vrea! Doar e munca ei... Si poate ca e o poveste groaznica dar pentru ea inseamna mult. Daca va scoate o carte si va vedea ca nu are asa mare succes isi va da seama ca a fost o poveste patetica! Poti vorbi deschis cu ea si ii poti spune ca tie nu-ti prea place poveste si ca probabil nu va avea asa mare succes si nu are rost sa dea atatia bani pentru publicarea ei... Daca ea va vrea totusi sa publice povestea, las-o sa faca ce vrea si fi alaturi de ea orice s-ar intampla, asa isi va da seama ca are o prietena foarte buna langa ea!:*

Sper ca te-am ajutat! Byewave

| justme_7587 a răspuns:

Poti cere mai multe pareri deoarece daca tie nu-ti place nu inseamna ca nu este reusita.Gusturile nu se discuta! Daca vrei ii poti spune parerea ta sincera, dar asta nu inseamna ca daca este sincera este si cea corecta!kiss

| justme_7587 a răspuns:

Asta este, dar cred ca o va durea mai tare daca va afla ca ai mintit-o decat daca ii vei spune adevarul!

| Rebi_4739 a răspuns:

Pai daca te-a intrebat spune`i pur si simplu parerea ta despre asta happysi spune`i ca ti la ea si nu ai vrea sa se faca de rashappy adevarul e cel mai bun happy sper sa te ajute raspunsulhappy!