| Stefan_3812 a întrebat:

o problema asa mai nu stiu cum sa v-o spun. De ce fetele tin mai mult la prietenele lor, decat la personalele iubite? Adica au mai multa in credere in prietenele lor decat in iubitul ei.:/
si ce-mi propuneti sa fac, ea nu prea ma asculta, adica cand ii interzic ceva sa nu plece in oras sau sa nu stie mult timp. De exemplu cu 2 zile in urma a spus ca pleaca in oras i-am dat voie, doar ca i-am spus doar 1 ora sa stea, si apoi cu mine sa esim. Ea a stat 2 ore cu prietenele ei in oras, apoi cu mine c-am mai putin. Si am intrebat-o si mi-a raspuns ca ea face cum vrea ea. Are doar 16 ani ani eu 17. Cum s-o aduc sa inteleaga. Sau ce-mi propuneti sa fac mai departe? O iubesc si mi-i greu s-o parasesc.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prietenii adevarati raman mereu langa tine, deci trebuie pastrati, iubitii/iubitele vin si pleaca pe banda rulanta. Dupa fiecare esec te plangi prietenilor, daca mai ai.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Pentru ca fetele sunt mai sensibile si au nevoie de prietene. Doar nu ai vrea sa le lase pe ele balta sa fie numai cu tine? Adica, daca tie iti vine cheful intr-o dimineata sa te desparti de ea? Ce o sa faca? Prieteni nu o sa mai aiba, ca i-ai "interzis" tu, si astfel va ramane singura. Si totusi, nu ii poti interzice sa iasa din casa, sau sa iasa foarte putin cu prietenele si mai mult cu tine, stiu ca esti iubitul ei, dar nu prea e normal... cel mai bine ar fi sa discutati frumos, sa privesti si din punctul ei de vedere.