| alinutzaap a întrebat:

o sa fiu boboaca anul acesta si doar cand ma gandesc ca imediat o sa inceapa scoala am deja emotii!laughing
Cam cum e in prima zi de liceu? ceva sfaturi? vreau sa-mi fac multi prieteni :-D

Răspuns Câştigător
| MiyakoSaki a răspuns:

Prima zi este foarte grea, din punctul meu de vedere.Nu mi-am gasit clasa, nu stiam unde sa ma duc, tinand cont ca nu am picat cu prieteni (colegi ) in clasa.Prima ca prima, sa vezi cum este a doua.Toti profesorii se holbeaza la tine si te intreaba de unde esti, la ce scoala ai fost, cine ti-a fost diriginte.Sunt cei mari care vin si fac misto de cei mici(boboci, cam asta se intampla pe tot parcursul anului).Ca sfat...sa vedem, nu fi timida, vorbeste cu toata lumea, chiar daca este greu la inceput.Nu lasa timiditatea sa-ti strice "fata".In primele zile o sa fie greu, pana reti numele colegilor, pana va acomodati.Intr-o saptamana, sa zicem maximi doua, o sa fiti gen" parca ne stim de-o viata". Trece primul an de liceu.O sa fie balul bobocilor plus inca vreo 5 baluri neimportante...trece big grin

3 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Poate iti faci si prieteni fani Kpopwinking

| ElenaSA a răspuns:

Este normal sa ai emotii. Este ceva nou-spatiul, elevii, profesorii. Dar daca este nou, nu este neaparat si rau. Se strang elevii in jurul dirigintelui la inceput-cand este deschiderea si are loc discursul de deschidere, apoi merg in clase, se da orarul se discuta aspecte organizatorice. Pana aici nimic diferit de un incepere de an scolar de la gimnaziu.

| Hemera a răspuns:

Nu e o mare diferenta fata de cum se desfasoara o zi de inceput de an la generala, dar e alt colectiv si alt spatiu. Daca ai putina incredere in tine si te porti ca de obicei totul va fi bine. E cam ca si in clasa intai happy
Bafta!