| LolaMona a întrebat:

O sa va spun astazi ceva legat o boala psihica pe care cred ca a avut-o cineva dar nu voi spune cine e.
Cred ca Y a avut anorexie cand era de varsta mea. Si acum daca mananc eu ceva se uita urat la mine pentru ca are impresia ca eu mananc mult si o sa ma ingras si pe de alta parte pentru ca "ea se va ingrasa". Intr-o zi a refuzat sa cumpere supa pentru ca altfel "ma voi ingrasa", da de la supa. Si are o obsesie pentru mancare, mananca prea mult, iar cand mergem in vizita spune ca, vai ea nu mananca pentru ca se va ingrasa (off)...dar acasa nu vad sa aiba vreo problema si oricum ce mai conteaza daca nu e slaba, asta e. Dar ce legatura am eu cu problemele ei? Eu sunt si asa slaba. Ar trebui sa ii spun ceva? Ca vreau sa ma lase in pace...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,spune-i ceva, nu sta langa langa asemenea persoane sunt toxice pentru dezvoltarea ta ca om, cautati prieteni care isi folosesc ratiunea

| Violleta2022 a răspuns:

Tu vorbesti cu tine insati, asa-i?
Sau cu o persoana imaginara?
Daca ai sa-i spui ceva, spune-i si nu ne mai implica pe noi in povestile tale imaginare.

| LolaMona explică (pentru Violleta2022):

Pai si pe tine cine te-a pus sa raspunzi?

| LolaMona explică (pentru Violleta2022):

Si eu am scris, nu am vorbit cu nimeni, si ce legatura are o persoana imaginara? Eu am pus o intrebare, doamne fereste

| LolaMona explică (pentru Violleta2022):

Stai stai si pe cine am implicat?