| anonim_4396 a întrebat:

O sa va spun mai pe scurt povestea mea si a prietenului meu.As avea nevoie de niste sfaturi.Cine vrea poate sa-mi puna si intrebari
Deci...sunt impreuna cu un baiat de un an si cateva luni.Eu sunt romanca, iar el e rrom.Parintii mei sunt impotriva relatiei. Spun ca inca sunt mica si nu stiu ce vreau de la viata, spun ca e rrom si vrea decat un singur lucru si nu e asa. M-a respectat de la bun inceput si inca o face.Ne-am cunoscut in urma cu 4-5 ani, fiind la o varsta destul de frageda. de atunci ne-am placut, dar relatia noastra a inceput in urma cu un an si cateva luni, cum am precizat mai sus.Noi ne iubim foarte mult, cu cat parintii sunt impotriva, cu atat relatia noastra e mai puternica! Si nu numai parintii sunt impotriva, ci si niste cunostinte, dar avem si prieteni adevarati! Am trecut prin multe impreuna, chiar prin despartiri, certuri, dar tot impreuna am ramas.ideea e ca nu stiu ce sa fac ca parintii mei sa accepte relatia...Repet.as avea nevoie de niste sfaturi! Peace!

Răspuns Câştigător
| CarlaElena a răspuns:

Faptul ca el te respecta in ciuda faptului ca este rrom este un lucru inr-adevar mare! Si daca intre voi este dragoste adevarata, parintii ar trebiui sa te inteleaga. Poate ca singurul lucru pe care-l poti face este sa lasi timpul sa treaca, sa vezi cum decurge relatia voastra in continuare. Cat despre sfaturi.nu prea stiu ca sa spun deoarece nu cunosc mentalitatea partirintilor tai sau foarte multe detalii, dar din ce ai scris tu aici imi dau seama ca il iubesti pe ascst tip si ca ai fi gata sa faci orice pentru el fara sa-ti ranesti si parintii in acelasi timp.

2 răspunsuri:
| adrianarp a răspuns:

E asa de lung c ai scris ca mie sh lene s citesc.laughing

| jojolina39 a răspuns:

Parerea mea daca ai peste 14 ani parinti gresesc.cu cat incearca sa va desparta cu atat va apropie mai mult... daca var lasa in pace cu siguranta la un momendat o sa va despartiti BAFTA