| Marrythenight a întrebat:

Oare baiatul ma iubeste cu adevarat daca ma saruta pe frunte, pe buze(logic), imi saruta mainile, imi spune si cu voce tare " te iubesc " nu numai prins mesaje, imi spune ca sunt viata lui, inima lui, iubirea lui, intr-un cuvant, imi trimite mesaje dulci, imi pune mana pe genunchi, ma tine in pauze numai in bratele lui, ma tine de mana incontinuu( da, si in timpul orelor, suntem colegi)? suntem colegi de 2 ani, dar abia sambata si-a dezvaluit sentimentele pentru mine, si de eu crezand pe moment ca simt la fel, am acceptat sa incercam sa avem o relatie.Normal ca simt fluturasi cand se intampla toate de mai sus, dar nu stiu daca din partea mea e doar o atractie... Sa las timpul sa decida? sa las timpul sa imi arate, pe parcursul relatiei, daca il iubesc cu adevarat?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, aparent, pare un baiat de treaba, si doar timpul iti v-a oferii raspunsul.
Nu te astepta ca dupa 2-3 saptamani sa fi deja experta in problema asta, si sa ai toate raspunsurile pe care ti le doresti pe tava, ba dimpotriva, v-or aparea raspunsuri care o sa-ti raspunda la unele intrebari, dar or sa apara alte dubii, alte motive pentru care pui intrebari, si tot asa.
Daca iubirea ar fi asa usoara, nu am mai suferii toti dupa ea in halul asta.
Acorda-i timp, lasa totul sa decurga la voia intamplarii, continua sa fi impreuna cu el, pentru ca nu poti spune ca-l iubesti intr-un timp atat de scurt, e imposibil.
Vad multe fetiscane destul de tampite care azi isi gasesc un iubit, si maine il iubesc ca pe ochii din cap, si normal ca-i o prostie, aia numai iubire nu e, e atractie pe moment, dar na, prostia lor intrece limitele imaginatiei.
Deci, in concluzie, acorda timp relatiei, nu te grabii, usor usor vin si sentimentele, cel mai probabil iti vei da seama ca-l iubesti in momentul in care-ti vine in minte intrebarea "Cum ar fi ca el sa nu mai fie", in secunda urmatoare iti vei imagina cum va fi fara el, si vei simtii cu doare, atunci poti spune ca ti la el putin, mult, sau foarte mult, ori il iubesti.
Doar lasa lucrurile sa vina de la sine, nu grabii nimic, in iubire nu-i loc de graba, lucrurile se intampla incetul cu incetul.

| mona a răspuns:

Baiatul te iubeste si daca simti,, fluturasi,, inseamna ca si tu simti ceva pentru el

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca timpul le rezolva pe toate.Mai asteapta sa vezi cum se comporta pe viitor.Comportamentul lui asa ar arata dar inca nu stii ce gandeste.Fii precauta.

| Marrythenight explică:

Scuze pentru " de " din " de eu crezand "