| Face2face a întrebat:

Oare fiecare dintre noi are cate o aripa, iar atunci cand o persoana isi gaseste aleasa / alesul inimi, numai atunci poate zbura deoarece se pot completa reciproc? Voi ce credeti? Cred ca uneori sunt vizatoare, dar imi place. big grin.

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna! Pai, ceea ce ai spus poate fi luata ca o definitie a implinirii dragostei. Iubirea nu poate fi explicata in mod exact, asa cum incearca ceicare nu o simt, dar poate fi foarte simpla pentru cei care stiu sa guste din ea. E adevarat ca nimic nu e perfect si ca apar si greutati, dar se pot rezolva avand langa tine persoana pe care o iubesti si te iubeste! Ceea ce te face sa zbori este sentimentul de iubire, poti simpli ca zbori si atunci cand iubirea vine din alte lucruri si nu neparat de la o persoana de sex opus. Iubirea sta in lucrurile marunte care te inconjoara, nu uita asta! Dar cel mai placut zbor, e cel langa persoana pe care o iubesti si te iubeste! Ai grija de tine Ella!happy

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dragut. Opinia mea este ca niciodata nu stii cata iubire poti oferi pana nu intalnesti persoana care poate primi cat poti tu oferi. Doar cand intalnesti aceea persoana deosebita care te provoaca sa dai tot ce ai mai bun zicandu-ti ca merita multe sacrificii si uneori chiar totul. Doar atunci poti spune ca stii ce este iubirea. Doar atunci poti spune ca iubesti.

| ATHOS a răspuns:

E frumos sa fii visatoare, frumoasa domnisoara! Visul tau sa construiasca un model de partener de viata asa cum ti-ai dori sa fie! Ce conditii trebuie sa indeplineasca Fat Frumos? Sa fie frumos, puternic, mandru, semet, orgolios, educat, civilizat, iubitor, tandru, ...Mai departe e bine sa continui singura.
Apoi construieste visul de femeie al unui astfel de Fat Frumos. Atunci cand tu vei crede cu adevarat ca esti asa cum si-ar dori Fat Frumos sa fii atunci poti incepe cautarile. Cu multa, multa rabdare, cu multa, multa cautare, cu multa, multa asteptare pana la urma o sa-l gasesti.
Atunci, cand il vei fi gasit, visul tau va fi fost implinit si veti trai multi ani fericiti!

| RoberT_2406 a răspuns:

Putem vorbi in metafore pagini intregi. Insa e dovedit stiintific ca dragostea e o aglomeratie de eruptii hormonale si schimb de feromoni. Deci, da! Dragostea e chimie!

Eu zic ca fiecare avem liberul arbitru si ca daca gasim sau nu persoana iubita e rezultatul incercarilor si alegerilor facute in viata...

De altfel cum ne putem indeplini un vis daca nu visam?

Succes!