| anonim_4396 a întrebat:

P. S. Sunt stresata! Cu scoala sunt OK! Am terminat cu 9, 62 media generala insa nu e asta problema.Parintii sunt.Sunt prea cicalitori. Si pe partea de tehnologie iese scandal. Sunt pur si simplu socata..Azi m-am uitat pe telefon pe un documentar despre stiinta (cum se spune :Ca mai mult inveti dintr-un video de 15 min de pe Youtube decat inveti din 6 ore de la școală) Insa tata nu a inteles si a început sa ma certe... Insa nu am avut curaj sa ii explic deoarece iar gasea un motiv sa ma certe.Ce ma fac? Ma invinovatesc degeaba. Mereu! Si acum tipa la mine! Help! sad

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să îi răsspunzi. El te ceartă tu să rămâi calmă.
Și să îl întrebi calmă.
Nu putem vorbi calm, fără ton de ceartă, fără să țipați?
Asta va suna ca și cum i-ai fi dat o palmă, pe care o merită.
Poate se trezește și își dă seama că greșește.

1 răspuns: