| anonim_4396 a întrebat:

pai am o problema ff mare m-am mutat de curand in italia si la scoala este un baiat pe care eu il plac foarte mult si nu stiu daca el simte la fel pentru mine ...ma rog asta nu cont... el este italian iar eu nu stiu italiana ca sa pot vb cu el. spuneti-mi si mie cum pot invata cat mai repede italiana plssshappy

Răspuns Câştigător
| Roxana_8804 a răspuns:

Sakut Andreea.eu am invatat-o (cat sa pot sa ma fac inteleasa, nimic gramatical sau corect)intr-o luna, la scoala.Eram singura romanca din clasa si cred ca si din cauza asta am invatat-o mai repede. Dar tu incearca sa te uiti la filme pe care le-ai vazut in romana si ita-te la ele in italiana sau cumpara-ti un dictionar. Sper sa-ti fi fost de folos. dar totusi te sfatuiesc sa fii cuminte o perioada pentru ca mai ales daca nu stii sa voebesti cu siguranta nici nu o sa se uite la tine (nu ti-o zic in nume de rau, pentru ca si eu cand am venit la inceput multi erau interesati de mine, dar daca eu nu intelegeam nimic s-o plictist pentru ca pana la urma nu eram singura fata). dar na tu acum fa cum vrei.

3 răspunsuri:
| andreea_9088 a răspuns:

Mai este ceva ...de curand baiatul pe care il plack eu s-a schimbat adica nu se mai uita la mine ...nu stiu cum sa explic dar inn orcecaz vreau sa imi spuneti cum il pot face sa ma placka happydau fundita cat mai multe raspunsuri plzz

| andreea_9088 a răspuns:

App mai este o problema am aflat de curand ca baiatul care il plac eu el nu ma place cum sa fack sa ma placa? plzzzzz ajutor dau fundita

| andreea_9088 a răspuns:

Roxana mersi pentru raspuns mi-a fost de ajutorr ..mersi