| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta cresc sânii? Am 15 ani si inca nu au crescut. Am citit undeva ca se opresc din a creste dupa un an sau doi de la prima menstruatie iar eu am avut prima menstruatie la 11 ani dar acum nu mi-a mai venit de 8 luni si niciodata nu a venit normal tot timpul a avut întârzieri, vreau sa stiu daca e normal. Nu mi-am început viata sexuala btw...Răspundeți doar cele care stiti va rog si nu ma luati la mișto pentru ca acum cand ma uit la fetele de varsta mea si mai mici decât mine au sânii mai mari ca maica-mea laughing lol mersi pentru cele care o sa răspundeți!

2 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Sanii se dezvolta si dupa prima sau a doua sarcina. Nu te mai gandi la asta

| Lexiq a răspuns:

Normal pana in 18 daca nu ma insel, dar oricum sanii cresc cand te ingrasi, cand nasti, ai vorbit cu mama ta la ce varsta au inceput sa i creasca?(e genetic)Legat de ciclu, sa stii ca ar trebui sa vorbesti cu un medic, poate sa fie o infectie sau chiar un simptom de apendicita.Mie nu mi-a venit un an si am aflat ca am apendicita.