| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

Parintii mei sunt despartiti de vreo 4 ani. Mama este plecata din tara. Practic a plecat ca nu aveam bani. Acum cand are in bani romanesti aproape 50 mil, imi zice intr-una cand am nevoie de ceva ca nu are bani.Mereu!
Mai devreme ne-am certat rau de tot. Ptc. sora mea sta impreuna cu prietenul in casa la noi de vreo 2 ani. Amandoi se cearta cu mine toata ziua. Nu am niciodata cu cine sa vb cand am probleme. Tac si tin in mine. MA fac toata ziua proaspta, si idioata, si in tot felul. I-am spus mamei de sute se ori ca m-am saturat de ăla in casa noastra, si sa plece. Dar nici nu vrea sa auda. Il prefera pe el. M-am saturat de atatea certuri.
Si acum, vreau sa plec sa stau cu tata. pentru ca m-am saturat de tot. O fi el o persoana complucata, si nu-mi poate oferi nimic, dar macar stie sa ma asculta, sa imi vorbeasca frumos.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca crezi ca tatal tau e o persoana mai intelegatoare pleaca la el si continuati viata acolo studiile mai linistitawinking

| catalina_8997 a răspuns:

Mergi si stai cu tatal tau daca tu crezi ca iti este mai bine sufleteste cat despre faptul ca nu iti poate oferi nimic cred ca macar strictul necesar til poate oferi. Cat despre mama ta gandeste-te ca se chinuie acolo unde este si da mai mare importanta problemelor cu care se cofrunta dansa decat certurilor tale cu sora ta si sincera sa fiu 50 mil cat spui ca a strans nu mi se pare o suma fabuloasa poate vrea sa stanga bani indeajuns sa va ofere un confort material nu sa iti trimita tie pentru eu stiu ce incearca sa o intelegi si pe dansa.bafta in continuare!

| AmelyRain a răspuns:

Ar fi trebuit sa recitesti asta inainte sa publici. Ai spus ca sora ta sta impreuna de 2 ani...cu cine sta impreuna? Eu trag concluzia ca cu un baiat. Si tatal tau unde sta? Banuiesc ca in alta parte.
Bine inteles ca ar trebui sa iei legatura cu o ruda care sa te inteleaga si eventual sa te muti de acolo sau poate sa ii lasi pe ei sa se mute asta in cazul in care apartamentul nu este al surori tale ci a parintilor, ceea ce inseamna ca aveti amadoua dreptul la el. Vorbeste cu tatal tau, daca crezi ca el te poate intelege si explica-i lui situatia. Sper sa o scoti la capat cumva, baftawinking

| ALEXANDRA_7471 explică:

Catalina, m-am referit ca atat ia pe luna.