| anonim70 a întrebat:

Ce ati face in situatia mea? Sora mai mijlocie e plecata cu serviciu ca medic psihiatru in Belgia eu am ramas cu mama si sora mai mare caci mama cu tata sant despartiti stam separat de tata. Mama care e batrana are 77 de ani si sora mai mare care e bolnava eu nu ma pot duce la munca deoarece sora mai mijlocie nu ma lasa prefera sa imi trimeata ea bani cat vreau eu si mamei numai sa stau acasa sa am grija de mama si de sora mai mare caci numai pe mine ma au ca baza in casa.Eu as vrea sa ma duc la munca dar ma gandesc ca are nevoie de mine mama ma gandesc ca nu ma poate tine toata viata sora mai mijlocie pe bani ei.Ce ati face in situatia mea?

1 răspuns:
| Li200La a răspuns:

Stai acasă. Dacă banii nu sunt o problema ca iti da sora ta, tu de ce sa risipești probabil ultimele clipe alături de mama ta? Dacă e așa bolnava probabil va deceda. Stai aproape de ea. Îți va lipsi. Stai lângă ea și bucurați va de fiecare secunda. Crede mă ca vei avea o gramada de timp sa muncești la viața ta. Dar cât timp vei mai avea cu mama și sora ta?