| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au citit cartea "Maitreyi", scrisă de Mircea Eliade, îmi puteți spune, vă rog, traducerea acelor rânduri de la începutul cărții? "...Tomar Ki manè acchè, Maitreyi? Yadi thaké, tahalè ki Kshama karté paro?" Am încercat să aflu, însă nu am reușit. Fundă. Știu că nu este categoria potrivită, dar aceasta este cea mai populată, deci sunt mai multe șanse să primesc un răspuns. Îmi pare rău.

Răspuns Câştigător
| eusicumine_4355 a răspuns:

Ti mai amintesti de mine, maitreyi? Si daca da, ai putut sa ma ierti?" "
Google is your friend tipule, daca scriai fraza asta pe google gaseai in primul rezultat asta big grin

1 răspuns:
| Tudorache_Andrei_1995 a răspuns:

Oare îţi mai aduci aminte de mine, Maitreyi?

Şi dacă îţi aminteşti, cum poţi
sa ma
ierţi?