| anonim_4396 a întrebat:

Cartea Maitreyi scrisa de Mircea Eliade are si film?
E urgent! Da-ti un link daca puteti! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
Nu are un film, dar "pune mana pe carte ca nu urzica".

Succes!

| wolder a răspuns (pentru Lumine):

Asa e ``cartea nu ma urzicat``! Am citit-o deja tongue!

13 răspunsuri:
| maryus92 a răspuns:

Nu este film, dar poti citi cartea iti ia maxim 2 ore din timpul tau pretios sa o citesti si cartea este foarte interesantawinking

| wolder a răspuns (pentru maryus92):

Da, cartea chiar este interesanta! Am citit-o!

| wolder a răspuns (pentru maryus92):

Pacat ca nu e si film! Am citit cartea, dar vroiam sa vad si filmul!

| pisioi a răspuns:

Dc? tea pus la scoala sa o citesti?laughing daca nu ai kef kauta un referat mai lung si citestewinking e mf karteawinking

| wolder a răspuns (pentru pisioi):

Am citit cartea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu, nu are film! Dar e bun sfatul lui Darknicktongue

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Film nu este dar a fost piesa de teatru la focsani pe 25.05. 2012 biletul costa 80 ron

| alina9614 a răspuns:

Adv cartea este foarte frumoasa...eu am citit-o si mi-a placut foarte mult
desi mi-ar fi placut sa vad si un film dar din pacate nu este
sfatul meu este sa o ctiti pentru ca merita happy

| martha26 a răspuns:

Da exista film, e un pic mai vechi din 1988 dar exista, se numeste "the bengali night"

| martha26 a răspuns:

Da exista, se numeste the bengali night si e din 1988

| jessiii a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xSJo_gsKmME
nu are subtitrare...doar daca stii bengali si engleza...dar mai bine ai citi carea e interesanta

| Pufoshenie_Cristina_1993 a răspuns:

Cum sa se faca un film daca actiunea are loc in India? Asteapta si tu sa ajunga un regizor roman la Hollywood, daca mai apuci sa traiesti. Iti recomand sa citesti cartea desi eu am vazut-o prima oara sub forma de piesa de teatru.