| anne0006 a întrebat:

Pentru cei care au papagal nimfa:ce spuneti despre ele, credeti ca merita sa imi cumpar una? le-ati invatat sa vorbeasca? si daca da in cat timp? sunt iubitoare? Spuneti cat puteti de multe lucruri despre ele! Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Uite aici: http://www.4animale.ro/......-vorbeasca
http://specipapagalicarepotvorbi.blogspot.ro/......vorbi.html
Și eu am avut o pereche, însă au murit foarte repede.(la nici un an)
Nu am reușit să-i fac să vorbească din păcate.
Multă baftă!

2 răspunsuri:
| Nimffa a răspuns:

Da merita sa iti cumperi, sunt usor de intretinutbig grin Orice pasare poate fii invatata sa vorbeasca, sunt unele pasari care invata mai usor, cum ar fi nimfa, marele alexandru etc. Cam in 2 luni daca stai 1-2 ore maxim! Orice animal este iubitor.Sunt si foarte destepte si delicatebig grin Eu una iti recomand o nimfa din tot sufletul!

| anne0006 explică (pentru Nimffa):

Mi-am cumparat una, si este superba, daca as fi putut ti-as fi dat tie funda dar...