| byenkutzyk a întrebat:

Pentru parul care se ingrasa repede ce remedii propuneti? De exemplu azi imi fac baie si maine incepe sa se ingrase si nu mai suport asa... Fetele care ati avut aceeasi problema cum ati procedat?big grin...Multumesc!kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un șampon pentru păr gras, o mască hrănitoare te pot ajuta.
Spală-te la 3-4 zile chiar dacă se îngrașă, cu timpul vei observa că nu se mai îngrașă așa de repede.
Apa de spălat să nu fie prea fierbinte, mai călâe.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| dada a răspuns:

Aplica putina zeama de lamaie pe scalp... lasa cateva minute. apoi clatesti

Si sa nu te dai cu balsam la radacina!

Alegeti un sampon cat mai simplu pentru ingrijire. fara stiu eu ce efecte cum ar fi par stralucitor, sau d volum

| mariutza a răspuns:

Eu am fost la dermatolog pentru ca imi cadea parul foarte tare si pentru ca mi se ingrasa repede.si pentru ingrasare mi-a dat samponul Sabal costa 30 lei...

| iulyana a răspuns:

Du-te la un plafar si cere un sampon pentru par gras happy nu costa mai mult de 20 lei happy. Succes

| blondys a răspuns:

Si mie mi se ingrasa foarte repede, dar in vacanta de vara il lasam asa cam 6-7 zile si pana la urma s-a obisnuit si el!
Aa, eu imi dadeam inainte cu balsam la radacina blushing :-s de asta mi se ingrasa foarte repede. Acum nu mai am treabathinking!