| alice_6789 a întrebat:

Peste 2 saptamani incep scoala in clasa a 9-a. Dar am o problema. Voi fi in clasa cu o fata care nu ma suporta si nici eu pe ea. Adica nu am nimic cu ea dar ma enerveaza la culme ca ma barfeste. De cand ne cunoastem m-a barfit... Va fi groaznic 4 ani de zile cu ea... Ce sa fac pentru ca ea pur si simplu sa ma creada invizibila... nu vreau sa am deloc de-a face cu ea... e mai bine... Va multumesc si astept cat mai curand raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

O clasa este formata din 30 de elevi.Cu singuranta cand iti vei cunoaste colegii, se vor forma curand grupuri si vei avea cu cine sa stai si vei vedea cat de usor poti sa o ignori pe aceea tipa.

Si eu am in clasa persoane pe care le ignor sau pe parcursul anului abia schimb doua vorbe.Important sa ai maxim o persoana pe care o placi si cu care te intelegi si apoi o sa vezi ce frumos este.Iti poti face si prieteni de la alte clase, curtea scolii este mare.Bafta!

1 răspuns:
| rosepassion a răspuns:

Draga.in clasa a 9 a sunt foarte multi copii, daca u pici in clasa q ea nu-i nimic rau, incearca sa-ti faci prietene cu care sa stai mai mult si la care sa le dai atentie... p fata acea no mai baga in seama si incearca sa o eviti, las-o sa te barfeasca nu are decat, nu trebuie sati pese de asta, sti cum se zice t face mai cunoscuta...sau cv d genu dar oriqm nu-i da inportanta...