| Valijustmakelifeeasy a întrebat:

Bună, plac o fata de când ma știu și e speciala în sinea ei. E genul de fata ce sta cu ochii numai in cărți dorind sa se facă medic chirurg. Știe ca o plac dar mi-a spus ca nu vrea relații și sa mai așteptăm. Ma plac toate fetele numai ea nu. Acum ca s-a transferat la Racoviță e și mai greu. Mi-e frica sa nu o pierd și sa mi-o fure cineva. Ce sa fac acum? Sa aștept? Sa acționez? Ce o poate cuceri complet? Va rog, fetele de genul ei să-mi răspundă.

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

O fata care stie ce vrea. E bine sa o lasi in pace pentru ca nu cred ca are nevoie acum de o relatie pentru ca ea este axata pe invatat si vrea sa faca ceva in viata. Iar daca tu tii la ea, o s-o lasi in pace si ca sa faci mai mult pentru ea, daca reusesti sa o si ajuti sa isi continue studiile si sa ii fii alaturi, ca un amic, nu ca un iubit, ar fi mult mai bine si poate ulterior veti fi iubiti cand va fi timpul. Timpul le va decide pe toate. Poate ca peste ceva timp nu o sa mai simti nimic pentru ea. Ai rabdare si nu forta nota.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa-i respecti decizia, adica cea de a astepta. Nu o forța caci mai mult te va evita.

Deduc de aici ca ea te incita si mai mult datorita faptului ca e singura care nu e atrasa de tine. Reprezinta o provocare pentru tine, de aceea ai vrea sa o cuceresti, sa-ti demonstrezi tie insuti ca ai reusit, ca ai facut-o pe fata aceea "speciala" sa te placa.

| Ka0ru a răspuns:

Daca nu era interesata de relatii atunci nu are cine sa ti-o fure. Lasa fata in pace, gaseste alta.