| anonim_4396 a întrebat:

Plac un baiat de anul trecut. Se uita la mine in ochi, zambeste. Anul trecut mi-a spus ca ma iubeste insa pe messenger. Era cam timid.
Anul asta, a inceput ok. Il mai duceam pana la jumatea drumului acasa, la sfarsit ma pupa pe obraz, insa mai era o prietena cu noi o pupa si pe ea.
Ii tot da like unei fete pe facebook, de fapt mai multora. La inceputul anului a avut o asa zisa prietena din cate vedeam la el pe profil.Insa stiu ca abia poate pupa pe obraz... Deci exclud probabilitatea ca el ar fi fost cu cineva. De ziua lui, de revelion i-am dat mesaje pe telefon de genul : "te iubesc, mi-e dor de tine. La multi ani " si toate cele... nu mi-a raspuns decat cu un cel mult multumesc :*. Cum de altfel raspundea tuturor.
Cand i-am dat mesaj de ziua lui pe telefon, era si online pe internet. Am stat, nu raspundea la mesajul de pe telefon. Am zis sa-i zic online, mi-a raspuns cu multumesc. Si dupa i-am zis " ai telefonul cu tine?" el a zis ca e in dormitor. I-am spus ca i-am dat mesaj si a zis sa nu-i mai dau pentru ca telefonul e in camera.
L-am intrebat daca am fost prima care i-a zis la multi ani de ziua lui, a zis ca nu.laughing
Acum am zis sa-l las in pace...sa vad daca da el vreun semn. Absolut nimic, nici online nici telefonic. Am trecut la planul B. Am inceput sa-l fac gelos cu un asa zis baiat pe facebook happy.
Mesaj gen : teee iubeesc :X:X: a mers rolling on the floor. Am incercat sa pun asa ca sa para prietenie, ca si cand eu l-am ajutat cu ceva si au continuat bineinteles comentariile de rigoare dintre "mine si el". Am vazut ca a dat like la niste poze ale colegelor mele, statea pe invisibil pe chat la facebook dar vedeam ca intra si apare bulina verde si iese imediat. Eu de obicei asa faceam cand vroiam sa vad daca a iesit sau mai e online...
Cred ca am procedat destul de corect tinand cont ca am incercat prin mesaje destul de ok si frumoase iar el n-a avut bunul simt sa raspunda, cand la scoala se uita la mine si toate cele. Am pus o melodie care stiu ca ii place, la mine pe profil si nu a dat like laughing eram sigura ca da insa nu a dat. Nu-i mai inteleg comportamentul.
Ce parere aveti? Am nevoie de un sfat. Multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa specific ca este zodia capricorn si ei sunt destul de inchisi in ei.

| Esti9buna a răspuns:

Uau te.ai chinuit sa scrii ceva. Ideea e ca din ce imi povestesti fara suparare exista doua variante:
1. Nu te mai place
2. Este prea timid sa o recunoasca si atunci nu e de tine...
Daca ti intr.adevar la el trebuie sa.i atragi atentua prin alt mod in afara de gelozie...