| anonim_4396 a întrebat:

cunosc din toamna trecuta un baiat. Anul trecut ne-am uitat unul la altul mi-a spus ca ma iubeste pe mess dar nu am fost impreuna.
Anul asta la inceput era o fata, care ii tot dadea mesaje pe facebook si ziceau ca sunt impreuna. De vreo luna numai e nici un mesaj si l-am intrebat daca are prietena si mi-a zis ca nu arehappy.
El se uita din nou la mine, in ochi imi zambeste, rade. Se da mare in fata mea. Ma enerva un coleg in curte si i-am spus lui sa-i zica sa termine, el s-a dus spre el si i-a zis sa termine laughingtot ca sa se dea mare. A fost sfantul Andrei, ma cheama andreea, mi-a dat mesaj dimineata cu La multi ani:X, mesaj pe telefon. La scoala mi-a mai zis cand m-a vazut, m-am dus la el in clasa sa le dau bomboane cunoscutilor si i-am dat si lui si a fost prima data cand ne-am pupat (pe obraz). Pana de sf andrei anul asta nu ne-am atins, decat pe umar si cam atat. Cred ca a simtit ceva in stomaclaughing si eu am simtit... Pe net i-am zis seara :" mi-ai salvat numarul de telefon >: " si >el:"normal:". M-a mai sunat o data pe 5 noiembrie, pentru ca a castigat echipa lui preferata. Si astazi dimineata, pe 2 decembrie m-a sunat sa ma intrebe la cat intru pentru ca i-a zis un coleg ca nu facem prima ora. El este la alta clasa, e a8 a, eu sunt a 7 a. Deci nu faceam prima ora doar clasa mea, nu a lui, el nu avea nici o legatura. Dar totusi m-a sunat...
Acum tot ii da like unei fete la niste statusuri pe facebook...
Ce credeti? El este mai timid, el mai mult se uita in ochii mei decat sa vorbeasca.

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Atunci poate a vrut sa iti raspunda cu aceeasi moneda. Ajung la aceeasi concluzie cu @DimmuBorgir666. Ceea ce faceti amandoi e confuz. Voi va iubiti, dar nu stiti cum sa aratati asta [cred]. Cel mai bine ar fi sa vorbiti deschis, doar asa veti intelege ce se ascunde in inima celuilalt. happy

8 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

Ce frumosss love struck mai venit sa plang ca si mie s-a intamplat tot asa ii ziceam sa il bata pe unu si se duce la el si il batealaughing desi eram impreuna si tu esti a 7a el e a 8-a misto!happy iubirea nu are varsta de exemplu e o coicidenta el al meu acum e a 7a si eu a 8a nu crezi?laughing asa ce sa zic da fata e timid dar crede ca te iubesteee mult oferi aceasta sansa sa fiti impreuna...dar fara sa stie nimeni crede-ma ca daca afla cineva se spun tot felul de zvonuri si o sa va despartiti din cauza asta crede-ma! mult noroclove strucklove struck:*

| anonim_4396 explică (pentru IubesteEa):

Da. e o coincidenta. Stie ca il iubesc, i-am zis-o. Cateodata el face niste lucruri in fata altora care ma surprind. Adica chiar are tupeu cateodata, in sens bun. Dar cateodata nu zice nimic, tace si ma lasa asa...sa astept.

| IubesteEa a răspuns:

Daaa si la mine tot asa face, dar nu i-am spus ca il plac ma rog doar fratimiu si a ramas uimit si nu a zis nimic tu dc crezi/? asa pai daca tace poate nu vrea sa zica ceva rau sau e timid iti urez mult succes!

| PatyKan a răspuns:

Da semne ca te place. Daca si tie iti place de el, poate ar trebui sa ii sugerezi si lui asta. Nu ati fost impreuna din cauza ca el nu a avut curajul sa iti spuna ce simte sau nu i-ai dat sperante?
Poate ii e teama sa iti spuna ce simte fiindca ii e frica de un refuz.
Chestia cu facebooku' nu arata nimic. Like-uri dai tuturor, nu?
Acum e posibil si ca el sa fie interesat de alta/ altele. Doar tu il poti cunoaste si poti afla ce isi doreste el cu adevarat.
Bafta! happy

| anonim_4396 explică (pentru PatyKan):

Eu i-am zis tot timpul ca il iubesc. Dar i-a fost frica si rusine. Adevarul este ca si eu am dat like anumitor baieti din clasa mea, si comentarii si lucruri de genul asta. Stie ca il plac.

| PatyKan a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci poate a vrut sa iti raspunda cu aceeasi moneda. Ajung la aceeasi concluzie cu @DimmuBorgir666. Ceea ce faceti amandoi e confuz. Voi va iubiti, dar nu stiti cum sa aratati asta [cred]. Cel mai bine ar fi sa vorbiti deschis, doar asa veti intelege ce se ascunde in inima celuilalt. happy

| SweetSecrets a răspuns:

Eu zic ca ai destule semne ca te place,dar pe de alta parte vad ca baga in seama si alte fete. Daca zici ca e timid,mai bine ii spui ce simti uhhappy. Chiar nu conteaza ca da like la niste statusuri pe fb la o fata, atat timp cat nu ii da la poze, nu are mare importanta.Mai vb pe mess, si din vorba in vorba il intrebare daca iese si el pe afara.Cand veti vb fata in fata va fi mult mai binehappy. Fundalove struck?

| DimmuBorgir666 a răspuns:

Confuzie totala!

| Milkyleaves a răspuns:

Buna.Mi-as dori ca impreuna sa gasim solutii la intrebarile care te framanta.Ce-ai spune daca mi-ai povesti detaliat ceea ce ai pe suflet?E-mailul meu este:fogelline.oasis@yahoo.com.Te astept cu tot dragul :-).Doamne ajuta!