| Georbiama a întrebat:

Buna.Plac un baiat de la bine din clasa dar el nu ma baga deloc in seama si ma gandeam sa ii scriu dar nu stiu ce sa zic

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-i scrie daca o faci ca aici.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai astepata, sa-ti scrie el, ca baiatul face primul pas, sa nu te respinga si sa te faci de rusine in clasa.

| Hyperion7 a răspuns:

Incepe cu ceva basic,gen ce teme aveți,dacă o învățat și după ii spui că ți se pare interesant ca persoana și de acolo duci discuția next level
Ii complimentezi legat de ceva ce ți-a atras atenția și după vezi cum evoluează conversația,daca continuă,întreabă-l ce fete ii plac sau ce fete sunt drăguțe din viziunea lui, întreabă-l ce pasiuni are,ce face in timpul liber,dar dacă el nu vrea sa continue sau zice că are treabă, lasă-l așa, nu-l sufoca, o sa te creadă enervanta și te va ignora.
Acorda-i spatiu daca vrea asta, nu-l sufoca.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cea mai simpla metoda, este sa ii scrii in legatura cu ce aveti de facut la scoala. De exemplu il poti intreba de teme sau de lectiile predate. Si o data ce incepi conversatia, mai strecoara printre intrebarile legate de scoala, si intrebari personale atunci cand ai ocazia. Sper ca te-am ajutat cu aceste idei.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Prin acel mesaj poți doar să ieși în evidență, totuși nu îți recomand relațiile cu colegii de clasă.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Vorbeste cu el la scoala. Sunt slabe sanse sa te ignore daca vorbiti in persoana.