| Florinnaa a întrebat:

plac un baiat, iar eu nu stiu daca el ma place.suntem la aceeasi scoala, ne vedem in fiecare zi, de obicei intra pe mess si vorbim tot timpul, radem, dar la scoala el nu vb absolut nimic.deci,nici nu se baga in seama, dar nici pe mine nu ma baga.imi zambeste dar foarte rare ori.deci,eu as vrea sa-i arat ca-l plac, dar imi e rusine, nici nu ma gandesc sa-i spun in fata, sau pe mess sau oriunde am fi. el stie cred ca il plac, pentru ca odata m-a intrebare sa spun eu ...si eu l-am intrebare ce sa spun iar el a spus ca stiu euthinking dau funda.

4 răspunsuri:
| Oana4340 a răspuns:

In mod sigur este un baiat timid.Pe internet poti vorbi orice dar in realitate este mai greusad.

Incearca tu sa te duci la el, sa il intrebi ce face, daca vrea sa stea cu tine in pauza, etc! Nu cred ca poate sa te refuze mai ales daca stie ca tu il placi!

Bafta!

| Ayna a răspuns:

Poate ca este un tip timid.Sunt multi oameni care in fata le este rusine sa vb iar in spatele calculatorului isi dau friu liber si se simt ca pestele in apa, increzuti si indrazneti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca vorbeste cu tine ca se plictiseste sau nu are cu cine.Intreaba-l daca vrea sa fie cu tine, daca nu, treci peste

| Radu_5281 a răspuns:

Pai, ca baiat pot spune ca m-am aflat de multe ori in situatia asta, cand fiind prea tanar (copil) aveam emotii, nu stiam ce se intampla cu mine, eram rusinos si asa mai departe, nu ma manifestam fata de persoana iubita, tot ce poti face tu e sa-i spui ca-l placi, eventual si un sarut (scurt) l-ar ajuta sa-si revina, iar daca accepta si-ti impartaseste sentimentele incearca sa-l schimbi (in bine) explica-i ca nu este bine ce face, trebuie sa comunice si sa invete sa-si exprime sentimentele mai ales fata de tine!