| AnemonaP a întrebat:

Poate m-ati putea ajuta cu un sfat,mai am un an pana termin liceul si ar trebuie sa imi facultatea cam de acum. M-am gandit sa devin notar si sa traiesc in Romania sau sa fac o facultate de afara si sa devin regizor,dar doar in strainatate,sa nu mai revin in Romania. Problema este ca nu stiu ce sa aleg. Dintre acestea doua cel mai mult mi-ar placea sa fiu scenarist si regizor,am multe scenarii scrise si chiar am o pasiune pentru asta,insa, intr-un fel nici nu as vrea sa pararesc Romania. Dar nici sa fiu aici rezigor. Ce m-ati sfatui sa fac? Cum as putea lua alegerea corecta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca ai o pasiune urmeaz-o. De ce sa mergi la ceva ce nu-ti place?

| grab a răspuns:

Hmm... ca sa te faci notar ar fi 2 chestii. Sa ai o pasiune pentru drept si o minte destul de intrigoasa, si 2 cel mai arzator aspect: cele cateva zeci de mii de euro "onorariu" de intrare in breasla. sa zicem ca un jeep nou will do it! happy

Legat de partea de regizorat, e un vis frumos, necesita imaginatie de arhitect si ceva in plus dar si noroc cu caru sa poti fi remarcat si sa dai drumu la primele 2-3 filme de succes. sau macar reclamelaughing glumesc...

Succes orice ar fi!