| robiiusan a întrebat:

Buna TPU am o foarte importanta intrebare.
Am o pasiune de mic si in curand va trebui sa imi aleg liceul.
Si despre pasiunea mea.....eu as vrea sa devin Regizor de filme stiti voi cei care regizeaza filmele. Ce liceu ar trebui sa urmez pentru acest post. Dar si ce facultate si spuneti-mi daca merita si daca pot avea si un alt serviciu. Si as vrea sa stiu daca pentru regizor este necesar un liceu si o facultate.
Cine imi da un raspuns bun si serios ii dau funda.

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Nu ai nevoie nici de liceu si nici de facultate. Desigur sa fi absolvit Academia de fil este un bonus dar nu neaparat. Uite Steven Spielberg a absolvit liceul de constructii si primul sau film l-a regizat la 14 ani cu un buget de 400 de dolari, facand un profit de 100 de dolari. Francis Ford Copolla a absolvit liceul militar. Daca asta este pasiunea ta, ar trebui sa incepi sa creezi o pructie cinematografica, cu orice fel de buget. Vei vedea astfel daca ai ceea ce trebuie. Incepe prin a crea un scenariu(poveste a filmui), repartizeaza rolurile (prieteni, cunoscuti, familie ) si incepe si filmeaza. Repetitia este mama invataturii asa ca nu te descuraja daca dai gres din prima. Inceaca sa fii cat mai original si sa nu te inspiri prea mult din alte filme. Daca creezi primul tau film, eu te pot ajuta cu realizarea de efecte vizuale generate pe calculator(daca filmul merita). Asa ca nu te gandi la ce liceul de film sa intri pentru ca nu prea are rost. Trebuie doar sa ai ambitie si sa crezi in tine. Sper ca raspunsul meu este cel pe care il cautai. Bafta

| robiiusan explică (pentru VyrusEleven):

Multumesc pentru raspuns. Lasa-mi te rog adresa ta de email poate mai am unele intrebari. Multumesc pentru raspuns m-a ajutat.

| VyrusEleven a răspuns (pentru robiiusan):

Vyrusone@yahoo.ro este adresa mea de mail. Ai uitat funa totusi laughing