| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

prieteni!
Am observat ca printre noi mai sunt si persoane gata pentru avort! straight face Deci... ce sa ne mai mire ca se omoara necunoscutii intre ei, cand mamele (daca pot fi numite asa) isi omoara copii.
Oare ei se gandesc ca daca sunt doar celule din ei, nu sunt fiinte? sad
Cum se poate asa ceva? Nu credeti ca ar trebui pedepsiti cu inchisoare cei care-si OMOARA copii? Astept pareri(nu stupide!)

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din exterior e destul de usor sa vorbesti. Oricare poate fi in situatia aia. Poate ca o faci si cu prezervativ, se rupe si niciunul nu isi da seama si te pomeneste peste ceva saptamani cu simptome de sarcina.Atunci ce mai e de facut? Mai mult de 70% avorteaza mai ales ca e vorba de fete sub 18 ani.In alte tari exista programe speciale de sprijinire a adolescentelor.La noi sunt pline clinicile de fete care avorteazasad

| Aηηy a răspuns:

Doar ca sa isi satisfaca o placere la varsta frageda si la asta am refer sa faca sex fara sa isi dea seama ca raman insarcinate sunt nevoite sa avorteze. Dar vor fi pedepsite de Dumnezeu pentru ca ele le iau viata unor copii care nu apuca sa vada lumina zilei. Este foarte nedrept ar trebui sa se faca ecva pentru a nu se ajunge la asta.

| Диана a răspuns:

Eu sunt de acord cu ♀ paramore❤➹❥. Decat sa aduci pe lume un copil nedorit, si sa nu-l cresti cu iubire, sa nu aiba un tata(asa e in majoritatea cazurilor) mai bine faci avort. Eu nu am facut niciunul laughing(nu te ingrijora, am doar 14 anilaughing ) Dar cunosc fete care chiar au trebuit sa faca asta...
In concluzie, daca trebuie, trebuie. laughing

| paramore a răspuns:

Mai bine nu vorbi in necunostinta de cauza...parerea mea. dupa ce o sa treci u prin asa ceva mai vorbim, at nu o sa mai fii asa ''pornita'' cu pedepsele.se pot intampla multe lucruri care sa te determine sa iei decizia aia, de exemplu probleme de sanatate...asa ca fa-mi o favoare si las-o mai moale

| alone a răspuns:

Pai uneori e mai bine asea e mai bine sa nu aduki p lume un copiil daca sti ca nu-i poti oferi nim! nu spun ca st d akord cu asta sau ca o sa fac vreodata

| Fuck Googăl. Ask me! explică:

Inainte sa si-o traga fara protectie mai bine s-ar gandi si la cauze!winking

| swet girl 22 a răspuns:

Da e pacat.