| Corina a întrebat:

prieteni TPU! Nu prea obisnuiesc sa pun intrebari, dar acum am si eu o problema si va rog frumos sa ma ajutati, daca puteti. Mi-a disparut saptamana trecuta un folder cu fotografii. Am cautat ieri pe net si am gasit un program de recuperare Recuva. Le-a gasit, dar dupa ce le-am restabilit, doar vreo 10 fotografii din 1280 erau functionale. Stie cineva daca exista vreun program mai bun, care sa le recupereze pe toate? Mai pot fi recuperate, daca a trecut aproape o saptamana de la stergere? Daca cele restabilite nu sunt functionale, ar trebui sa le sterg din nou si apoi sa le caut cu vreun program de recuperare? Daca exista specialisti IT pe TPU, ii rog din suflet sa ma ajute sa-mi recuperez fotografiile. Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| Corina explică:

Multumesc pentru raspuns, desi nu am reusit sa recuperez nimic in plus.

Răspuns utilizator avertizat
| Meticulosul a răspuns:

1: În primul rând să nu recuperezi niciodată folderele sau fișierele în același loc unde au fost.
2big grinescarcă și instalează EASEUS Data Recovery Wizard.
Versiunea gratuită recupereaza 1 Gb.
Cu EASEUS Data Recovery Wizard, poți vedea în timp ce rulezi fișierele exact cum se numeau ele înainte de a fi sterse.
in acest fel recuperezi in primul rând ce te interesează mai mult.
Nu conteaza data când au fost șterse, Cu EASEUS Data Recovery Wizard poți recupera și chiar dacă ai reformatat!

| miku0101 a răspuns:

Daca l-ai sters cauta in recycle bin si sigur ai sa-l gasesti.