| Dorinutzuu a întrebat:

Buna prieteni!
Va impartasesc ca imi doresc foarte mult sa plec departe.Nu am o destinatie concreta. Vreau doar sa las in urma amintirile urite,resentimentele, oamenii care-mi limiteaza posibilitatile de dezvoltare.As vrea ca nimeni din prezent sa nu ma intilneasca vreodata,sa incep o alta viata, la sigur o sa fie mai frumoasa; insa mai am nevoie de timp si rabdare.
Intrebarea mea este : ce ati facut in perioade dificile ale vietii voastre? Este o solutie sa lasi totul in urma si sa refaci viata? Eu sunt sigura ca da.

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cred ca stiu la ce te referi. Sunt intr-o astfel de situatie chiar si in momentul de fata si incerc sa iau cele mai potrivite decizii. Din punctul meu de vedere, adesea este o idee buna sa o iei de la capat dupa ce iti revizuiesti toate aspectele vietii si decizi ce doresti sa schimbi. Sigur, e mult mai usor de zis decat de pus in aplicare, dar uneori trebuie sa o iei de la capat, cu conditia sa te fi gandit foarte bine inainte sa incepi schimbarea pentru a face cele mai potrivite si benefice alegeri. De asemenea, e nevoie si de rabdare, pentru ca unele schimbari nu pot fi realizate peste noapte.

| AnotherOne02 a răspuns:

Ce am facut in perioadele dificile? M-am gandit la ce este bine si nu la ce mi se intampla.
De exemplu ma gandesc la prieteni (desi nu prea am), la faptul ca sunt sanatoasa, ca traiesc etc.
Si nu poti sa iti "refaci viata", poti doar sa o continui cu zambetul pe buze.