| larisa_8487 a întrebat:

Voi cum treceti peste depresii/perioade mai dificile?

8 răspunsuri:
| andreea_8479 a răspuns:

Gandesc pozitiv happy
plang pentru a ma descarca sad
imi face bine at cand vorbesc cu cel mai bun prieten/prietena love struck
mama imi va fi mereu alaturi cand imi va fi greu love struck
ma gandesc k imi va fi mai bine fara...sufar acum putin.sh dupa trecewinking

| friedaka a răspuns:

Remedii homeopate (consulta un medic specializat in asa ceva), betie (ti-e atat de rau a doua zi incat nu-ti mai arde de depresie), plimbari in natura, biserica si rugaciuni, muzica (dar vezi ce gen, ca unele iti adancesc depresia), meditatie. Cred ca ajung, una din ele sigur ti se va potrivi. Eu le-am incercat pe toate si fiecare functioneaza in felul si la nivelul ei. Sanatate iti doresc.

| geo1 a răspuns:

Incearca sa stai cat mai putin timp singura. sa fii inconjurata de prieteni; iesi la o cafea, un ceai, uita te la emisiuni amuzante (carcotasii, copiii spun lucruri trasnite), roaga te. important este sa NU stai SINGURA. daca nici asa nu trece, apeleaza la un psihiatru (asta in cazul mai grav), deoarece e pacat -suferi acum si o sa se vada in viitor. DANSEAZA, asculta muzica antrenanta

| cutache a răspuns:

Asculti multa muzica:pink floyd, queen, coldplay, u2 etc...

| allube a răspuns:

Eu sunt depresiva cand raman fara bani, ceea ce se intampla destul de des, de altfel. Dar gasesc placere in lucrurile marunte - chiar si discutia cu cineva pe net, ma gandesc ca se poate si mai rau, sa ma imbolnavesc, sa moara cineva apropiat, ma gandesc ca sunt altii in situatii mai disperate decat a mea. In cazuri din astea refuz sa ma gandesc la cei care o duc cu mult mai bine ca mine si caut solutii sa rezolv cauza si atunci dispare si efectul, adica depresia.

| Stixie a răspuns:

Depresii.perioade mai dificile.nu fac nimic în legătură cu asta.
Singurele vorbe grele sau depresii, la care stau şi"meditez"cam mult sunt cele din partea mamei, sau a celei mai bune prietene.
Că în rest.oh go on sinceră să fiu privesc lumea cu acelaşi dezinteresoh go on kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devin receptiv la frumusetile lumii si constat la urma ca depresia mea era o prostie pe linga ce avem de admirat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depine de pv care le ai eu am consultat un medic urmez tratament destul de sever dar daca revin sau vin alte si alte pb nu si mai fac efectul cred ca optimismul sau indiferenta te ar mai putea as depinde ce virsta educatia mentala si dumnezeu cu tine asta imi doresc si eu dar... e fr greu iti diresc sa treci cu bine eu nu reusesc cu vb