| pm994 a întrebat:

Este Sinuciderea o solutie atunci cand nu ai nici o placere in viata? atunci cand nu mai control asupra vietii? cand ai gandurile si amintirile infioratore? cand toata lumea te uraste si atunci cand te simti ca un extraterestru?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o soluție când ai probleme cu capul și nu mergi să te tratezi la psihiatrie. Primul semn al dorinței de a muri este sindromul depresiv, netratat corespunzător și supraveghere duce la suicid.
Pa, pa.

| Supps a răspuns:

Nu, solutia e sa asculti ce iti spune viata in acel moment, adica: "Idiotule, e timpul sa faci ceva, singur te-ai bagat in asta si nu o sa te scoata nimeni, doar tu poti face asta, asa ca pune mana si rezolva situatia sau ai sa regreti amarnic cand va fi prea tarziu"

| Shawty a răspuns:

Nu! Niciodata nu va fi! Nu are rost sa faci asa ceva roata se va intoarce si o sa ai parte si de bucurii si amintiri frumoase. Repet NU merita sa faci asa ceva, viata este cel mai scump dar de la Dumnezeu.

| ραтяίcία a răspuns:

Sinuciderea nu este o solutie, este calea cea mai simpla, insa nu si cea corectahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinuciderea nu e o solutie, e refuzarea solutiilor.

| allerms a răspuns:

Viata este un dar foarte mare de care altii isi doresc sa aiba partesad chiar daca nu simti ca meriti sa traiesti sinuciderea nu este o cale crying mai bine e sa mergi la psiholog.Te va ajuta el mai mult sa treci peste perioada astahappy