| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Buna ptu
m-am machiat si am vrut sa ma sterg si mi s-a rupt o alunita... ajutor imi este foarte fricacrying
voi face cancer?

7 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Vaiii e foarte periculos. Poti face cancer de piele. Mergi cit mai repede la un dermatolog.

| Alinaame a răspuns:

Du-te la doctor !

| deeyutzza94 a răspuns:

Buna!
In primul rand ar trebui sa te calmezi apoi sa mergi sa ii spui totul mamei tale.Ea va stii ce sa faca si o sa te duca la doctor.

| Anesia27 a răspuns:

Si eu mi-am rupt o alunita de pe spate. Am fost la dermatologie si mi-a zis sa vin maine zi sa o cauterizeze straight face
Nu m-am dus, ci m-am dus la o clinica partculara se numeste Brol, in Timisoara, unde mi-a dat o crema, mi-a zis sa ma dau de 2 ori pe zi cu ea si peste 2 saptamani m-a operat. A scos-o cu totul si a trimis-o la analiza, din fericire nu era cancerigena. Acum nu mai am nimic.

| Doreliana a răspuns:

Buna, raspunsul este nu.Banuiesc ca sangereaza si te ustura la atingere, etc.Recomandarea mea este sa mergi la un medic pentru ca o alunita rupta sau expunere indelungata la soare poate aduce complicatii care pot duce la ...Eu zic sa nu te ingrijorezi doar sa nu amani o programare la un medic dermatolog.

| notatrol a răspuns:

Da, du-te repede la urgenta, sunt doctor si stiu ce spun.

| ioneluka21 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la doctor.